Medyczna Marihuana lub olej RSO = więzienie?

W dniu 10 lutego 2017 r. portal wyborcza.pl opublikował wstrząsający reportaż na temat sytuacji medycznej marihuany w Polsce oraz nielegalnego obrotu olejem RSO, który pomaga ciężko chorym osobom znosić wiele chorób cywilizacyjnych współczesnego świata. Są to m.in. różnorodne formy nowotworów, epilepsji, padaczki lekoopornej, parkinsona, alzheimera oraz wiele więcej.

Reportaż autorstwa Igora Nazaruka przedstawia absurdalne polskie prawo antynarkotykowe, które w swojej niezmiennej formie od 1985r. każe śmiertelnie chorych pacjentów i skazuje ich w najlepszym przypadku na 3 miesięczny areszt połączony z wysoką grzywną sięgająca kilkudziesięciu tysięcy złotych, dozorem policyjnym, kuratorem oraz zawieszeniem wyroku pozbawienia wolności na okres próby min. 3 lata. W wielu przypadkach sprawy sądowe kończą się jeszcze gorzej a mianowicie więzieniem z zagrożeniem do pozbawienia wolności do 15 lat!!!

Reportaż dostępny pod adresem: LINK

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.