Medyczna Marihuana pojawi się w Polskich aptekach!

Wiele osób nie dowierzało aż do tego momentu w którym przedstawiciel Kanadyjskiej firmy Spectrum Cannabis, Pan Tomasz Witkowski oficjalnie potwierdził że Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych pozytywnie rozpatrzył wniosek o dopuszczenie do obrotu na terenie Polski produktów z konopi indyjskich.

W rozmowie z Tomaszek Witkowskim dowiadujemy się że medyczna marihuana w postaci suszu powinna pojawić się w polskich aptekach do 4 tygodni a więc nie później niż do końca listopada br. Susz który zamierza importować Kanadyjska firma Sepctrum Cannabis ma posiadać w sobie od 15 d 25% THC zaś jego cena w aptekach będzie oscylować w graniach 65zł za 1g. Apteki zainteresowane pozyskaniem produktu leczniczego w postaci konopi indyjskich będą mogły zamawiać go u oficjalnego dystrybutora Sepctrum Cannabis. W oparciu o nowelizację Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani z dnia 1 listopada 2017r. polscy lekarze mogą przypisywać recepty na produkty z konopi indyjskich polskim pacjentom.

Informacja o zatwierdzeniu produktu leczniczego w postaci medycznej marihuany dynamicznie rozchodzi się po portalach społecznościowych.

Tomeczku – to Twój sukces, Kochanie! Wygrałeś tę walkę! Pierwszy lek konopny został dziś dopuszczony do obrotu! Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych dał zielone światło kanadyjskiej firmie Spectrum Cannabis. – Za 3-4 tygodnie produkt powinien być dostępny w aptekach – powiedział mi Tomasz Witkowski z tejże firmy” – napisała na Facebooku Anna Kalita. Informację potwierdził Wirtualnej Polsce Tomasz Witkowski ze Spectrum Cannabis.

Czy import suszu do polskich aptek wpłynie znacząco na rozwój tej branży na rynku polskim? Czy polscy pacjenci będą mieli faktycznie dostęp do medycznej marihuany? Na jakie podstawie policja i prokuratora będzie odróżniać pacjenta medycznej marihuany od zwykłego użytkownika? Na te oraz wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w kolejnych artykułach o medycznej marihuanie w polskim prawie.

Kolejny news w tej sprawie już niebawem!

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.