Planowana plantacja medycznej marihuany w Polsce!

Polska plantacja medycznej marihuany pojawiła się w planach spółki z branży konpnej Labocanna. Zawarto już przedwstępną umowę nabycia nieruchomości o pow. 5 tys. m². Spółka chce prowadzić uprawę indoor, która pozwoli na dostarczenie suszu o wysokiej jakości i przystępnej cenie dla Polskiego konsumenta.

Czy powstanie plantacja medycznej marihuany w Polsce?

Patrząc na postępujące prace legislacyjne w Polsce spółka Labocanna postanowiła poczynić kroki przygotowawcze do otwarcia plantacji medycznej marihuany w Polsce.  Spółka chce uprawiać marihuanę metodą indoor w obiekcie, o pow 5 tys. m², za który ustalono cenę 5,45 mln zł. Taki typ uprawy pozwoli na optymalna kontrolę nad wszystkimi najważniejszymi parametrami uprawy. Umowa ma być zawarta do dnia 29 października 2021r. razem z przekazaniem koszalińskiej nieruchomości spółce w dniu zapłaty całej kwoty transakcji. W międzyczasie Labocanna ma prowadzić prace remontowe przygotowujące infrastrukturę pod uprawę. By uprawiać medyczną marihuanę wysokiej jakości potrzebny jest odpowiedni, profesjonalny sprzęt do zamkniętej hodowli oraz zapewnienie hermetycznej i światłoszczelnej przestrzeni uprawnej. Potrzebna jest też odpowiednia wiedza oraz umiejętność dobrania odpowiedniej ziemi, mieszanki nawozów oraz zapewnienie odpowiedniej wilgotności i temperatury. Dzięki temu możliwe jest wyprodukowanie ustandaryzowanego produktu wysokiej jakości. Labocanna ma w planach ścisłą współpracę z placówkami naukowymi, by zapewnić wysoką medyczną jakość ich produktu. Taka uprawa jest również bardzo wydajna, ponieważ daje od 4 do 8 plonów w ciągu roku. 

plantacja medycznej marihuany

W polsce widzimy rosnące zainteresowanie medyczna marihuaną

Medyczna marihuana z dnia na dzień zyskuje w oczach Polaków. Wieloletnie stereotypy są przełamywane przez coraz większą ilość pojawiających się badań naukowych i świadomych głosów w społeczeństwie. W Polsce jest ok. 1 mln chorych ludzi którym pomóc może medyczna marihuana. Dzisiaj apteki są wyposażone w susz medycznej marihuany np. Cannabis Flos zawierający 22% THC i 1% CBD. Obecne prawo zezwala na zakup, lecz zabrania nadal hodowli marihuany. Powoduje to potrzebę importu suszu z zagranicy, np. od Kanadyjskiej Aurory. Przez wysokie koszty logistyczne mamy w Polsce mało przystępną cenę suszu dla przeciętnego zjadacza chleba potrzebującego kuracji. W 2019 sprzedaż medycznej marihuany była na poziomie 70 – 80 kg, jest to niski wynik spowodowany  mało przystępną ceną suszu, która waha się w granicach 60 – 70 zł. Większość Polaków wybierze chemiczny zamiennik, który kupi za kilka złotych, zamiast leczyć się w naturalny sposób drogą kuracją. Nowelizacja przepisów, z końca 2017 r.,  zezwoliła na przygotowywanie leków z konopi. Mimo to dalej jest dużo miejsca na zmiany mające na celu po pierwsze zmniejszenie kosztów terapii, a po drugie, przystosowanie aptek do tworzenia lekarstw o większym stężeniu, tak bardzo potrzebnych w walce z np. nowotworami. W pierwszym problemie może właśnie pomóc otwieranie miejscowych plantacji medycznej marihuany, co diametralnie zmniejszyłoby jej koszty. Według Michała Jury, prezesa spółki Labocanna, nawet do 4,5 zł za 1 g suszu.

” 1 gram kosztuje minimum ok. 60 zł, podczas gdy średnio pacjent miesięcznie może potrzebować ok. 30 g. 1800 zł za miesięczną kuracje to zdecydowanie zbyt dużo na kieszeń większości Polaków. Wysokość ceny jest w głównej mierze wynikiem dużych kosztów sprowadzenia marihuany zza granicy. Według prostych wyliczeń, produkcja krajowa mogłaby obniżyć cenę nawet do 4,5 zł za 1 gram.” – komentuje Michał Jura

Więc na tańszą kurację tetrahydrocannabinolem (THC) musimy jeszcze poczekać. Natomiast w międzyczasie zapraszamy do alternatywnych kuracji za pomocą produktów z kannabidiolem (CBD) i kannabigerolem (CBG) dostępnych, w rekomendowanym przez nas sklepie, na stronie BioHemp.pl. Produkty są najwyższej jakości, co potwierdzone jest certyfikatami. Stawiaj na jakość w swojej terapii.

Przeczytaj również o walce o dostępność medycznej marihuany:

Inicjatywa Wolnych Konopi zbiera 100.000 podpisów w 2021 roku

Legalizacja marihuany? Relacja z posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.