Pierwsza legalna dostawa rekreacyjnej marihuany!

Dostawa rekreacyjnej marihuany nie jest niczym szczególnie nowym, ale legalna dostawa to już co innego. W poniedziałek 9 czerwca 2021 r. wykonano pierwszą na świecie legalną dostawę rekreacyjnej marihuany. Freshly Baked, mała firma z Taunton w Massachusetts, dokonała pierwszej historycznej legalnej dostawy rekreacyjnej marihuany. Jest to pierwsza taka dostawa, która zapowiada transport marihuany prosto pod drzwi i to nie przez dilera, lecz legalnego pracownika dostawy.

Dostawa rekreacyjnej marihuany

Pierwszym odbiorcą dostawy Freshly Baked była Jenny Roseman, współwłaścicielka, która otrzymała zamówienie od swojego partnera Phila Smitha. Artykuł z Boston Globe mówi, że obaj są weteranami, których łączyło to jak konopie pomogły w walce z lękiem i zespołem stresu pourazowego. Ich motywacją jest aby ich rozpoczęty biznes dostawczy pomagał weteranom, którzy źle się czują w miejscach publicznych i mogą nie chcieć wychodzić z domu. Przełomowa dostawa trafiła bezpośrednio do domu założycieli, jako część testu, zanim firma zacznie przyjmować prawdziwe zamówienia od klientów jeszcze w czerwcu. Freshly Baked jest pierwszym licencjobiorcą, który otrzymał zezwolenie na rozpoczęcie świadczenia usług dostawczych od Cannabis Control Commission w Massachusetts. Firma współpracuje z internetową platformą dostarczania konopi o nazwie Lantern, aby przyjmować zamówienia i będzie działać w promieniu 15 mil od obszaru Taunton. Stanie się pierwszą legalną usługą dostawy nie było łatwym zadaniem. Mały biznes musiał przestrzegać określonych protokołów z CCC. Część ich licencji mówi, że mogą dostarczać tylko wstępnie przygotowane towary i istnieje limit ilości produktu, który mogą wyprodukować. Przepisy stanowią również, że samochody dostawcze muszą być nieoznakowane i obsługiwane przez dwóch pracowników z kamerami, lokalizatorem GPS i bezpiecznym miejscem do przechowywania. Z tego powodu Freshly Baked będzie wysyłać przesyłki następnego dnia, zapewniając bezpieczeństwo i przestrzegając określonych wytycznych. Jest to jedna z niewielu firm będących na końcowym lub wstępnym etapie uzyskiwania akceptacji jako kurierzy. Może minąć trochę czasu, zanim zaczniemy widzieć rekreacyjne dostawy marihuany na całym świecie. Jednak za sprawą dużego zainteresowania tym tematem, m in. takich gigantów jak Amazon, powoli dostawa rekreacyjnej marihuany będzie stawać się normą, na którą z niecierpliwością czeka wielu konsumentów zmuszonych przez prohibicję do nielegalnych i nie nadzorowanych dostawców towaru niewiadomej jakości.

dostawa rekreacyjnej marihuany


Szukasz lekarzy, specjalistów którzy pomogą Ci w Twojej chorobie stosując m.in. terapie konopne? Potrzebujesz recepty na medyczną marihuanę oraz zaświadczenia lekarskiego? Zastanawiasz się czy kwalifikujesz się do terapii konopnej?
Skontaktuj się z nami przez:
– liveczat dostępny na stronie marihuana.info.pl, Facebook
– tel. + 48 531 155 663
– e-mail. dostępny na stronie KONTAKT
Zapraszamy do skorzystania z konopnych konsultacji lekarskich.
dostawa rekreacyjnej marihuany

Zobacz również:

Top jest za suchy i drapie w gardło? Jak przywrócić przesuszone zioło do życia?

Jaka jest najlepsza pora na jointa?

Źródła:

Boston Globe

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.