Top jest za suchy i drapie w gardło? Jak przywrócić przesuszone zioło do życia?

Nawilżanie marihuany prawdopodobnie nie jest czymś, co chcesz robić często. Dlatego zapobieganie jest zawsze kluczowe. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak przechowywać susz i co wpływa na jego jakość zajrzyj tutaj. Istnieją dwa główne powody przez które możesz mieć przesuszone zioło. Pierwszym jest niewłaściwy proces suszenia i/lub curingu, drugim jest niewłaściwe go przechowywanie. Zobacz jak przywrócić je do życia.

Przesuszone zioło

Jeśli wyschły Ci topy, nie martw się. Jesteśmy tutaj, aby pomóc, zanim zdecydujesz się wyrzucić suche pąki, lub je palić z kaszlem w gardle i grymasem na twarzy. Zanim zaczniemy, pamiętaj, że nie powinieneś palić kruchego, suchego topka. Strasznie drażni gardło, a także zaszkodzi Twoim płucom. Nie wspominając o okropnym smaku. W większości miejsc kupno marihuany nie jest tanie. Pozbywanie się marihuany, ponieważ jest sucha, jest marnowaniem pieniędzy. Dobrą wiadomością jest to, że przywracanie topów do życia jest proste, łatwe i nie jest pracochłonne. Więc możesz to zrobić sam, my pokażemy jak.

przesuszone zioło

Przywracanie przesuszonego zioła do życia

Ponieważ twoje zioło jest suche, musisz wystawić je na pewien poziom wilgoci, aby skutecznie je nawodnić. Przesuszone zioło prawdopodobnie nie będzie miało już żadnego smaku ani aromatu. Pąki powinny mieć wilgotność ok. 62%, ale uważaj, ponieważ jeśli jest powyżej 65%, może to spowodować rozwój pleśni. Nawilżanie suszu zazwyczaj polega na umieszczeniu go wraz z innym mokrym przedmiotem w szczelnie zamkniętym pojemniku. To powoduje powstanie mikroklimatu. Umożliwi to przetransportowanie wilgoci z mokrego obiektu do suchego, dopóki nie będzie równomiernego poziomu wilgoci. Należy jednak pamiętać, że dla uzyskania najlepszych rezultatów należy zawsze używać wody destylowanej. Dzieje się tak, ponieważ woda destylowana przeszła już proces odparowania, a następnie kondensacji i jest przepuszczana przez filtr. Zapewniają one, że woda destylowana jest całkowicie wolna od jakichkolwiek chemikaliów i zanieczyszczeń, które mogą wpływać na konopie podczas ponownego nawodnienia.

przesuszone zioło

Kilka sposobów na nawilżenie przesuszonego zioła:

Wilgotny ręcznik papierowy

Weź czysty ręcznik papierowy i lekko zwilż go wodą destylowaną. Uważaj, aby go całkowicie nie zmoczyć. Umieść ją obok marihuany w szczelnym pojemniku, może być woreczek strunowy, na godzinę lub dwie. Po upływie czasu sprawdź, czy susz już wchłonął wilgoć, a także, czy ręcznik jest mniej mokry.

przesuszone zioło

Skórka z owoców

Metoda nawadniania konopi skórkami owoców jest jedną z najprostszych i najpopularniejszych. Wystarczy umieścić zioło w szczelnym pojemniku ze skórką owoca. Najczęściej wybierane są skórki owoców takich jak: limonka, cytryna, jabłko, winogrono, wiśnia, grejpfrut, banan i gruszka. Używanie skórek owocowych nie tylko skutecznie nawodni twoje zioło, ale ma również tę zaletę, że wzbogaci je dodając pyszny owocowy smak do twoich topów. Dzieje się tak, ponieważ proces obejmuje przeniesienie niektórych olejków eterycznych i terpenów z owoców. Wystarczy włożyć skórkę z owoców do słoika z suszem i raz lub dwa razy w ciągu 24 godzin wpuścić powietrze, po tym zabiegu twoje zioło powinno wrócić do życia z zapachem i smakiem. Jeśli lubisz korzyści płynące z dodanych smaków i aromatów, możesz również poeksperymentować, dodając zioła, takie jak kolendra, mięta, trawa cytrynowa lub inne bogate w zapach zioła. Ten proces może wymagać kilkukrotnego powtórzenia, w zależności od wielkości przesuszonego tematu. Pamiętaj, że tego procesu nie należy przyspieszać, po prostu powtarzaj go, aż osiągniesz pożądany poziom nawilżenia swoich topków.

przesuszony susz

Chleb

Świeża kromka chleba jest przez wielu reklamowana jako najlepsza wypróbowana i przetestowana metoda nawadniania konopi. Wystarczy zwilżyć plasterek i umieścić go w tym samym pojemniku co susz. Unikaj kontaktu chleba z konopiami, ponieważ nie chcesz palić okruszków po nawodnieniu. Proces związany z chlebem jest taki sam jak ze skórkami owoców, ale może być konieczne powtórzenie go około 5 razy, aby uzyskać najlepsze wyniki.

przesuszone zioło

Sałata

Ponieważ sałata składa się głównie z wody, jest doskonałym wyborem do nawilżenia marihuany. Proces używania sałaty jest podobny do skórki owoców. Wystarczy pozostawić pokrojoną sałatę wraz z suszem w hermetycznym pojemniku lub woreczku strunowym na około 12 godzin.

przesuszone zioło

Saszetki nawilżające susz

Ostatnią deską ratunku może być zawsze zestaw nawilżający. Istnieje wiele niedrogich sprzedawanych w Internecie saszetek, ale polecamy te dedykowane do suszu marihuany, które utrzymują idealną wilgotność w konopiach, czyli ok. 62%. Jest to najprostszy sposób nie wymagający naszej uwagi.

przesuszone zioło

Nawadnianie marihuany nie jest czymś, co chcesz robić często. Dlatego zapobieganie jest zawsze kluczowe i możesz temu zapobiec, upewniając się, że przechowujesz je odpowiednio. Jeśli chcesz mieć pewność, że zawsze palisz tylko najświeższą marihuanę, możesz rozważyć zainwestowanie w nawilżacz powietrza. Istnieje wiele nawilżaczy konopi na każdą kieszeń. Również hasło “szczelne i niewidoczne dla oka” powinno być zawsze Twoim mottem podczas przechowywania suszu następnym razem.


Szukasz lekarzy, specjalistów którzy pomogą Ci w Twojej chorobie stosując m.in. terapie konopne? Potrzebujesz recepty na medyczną marihuanę oraz zaświadczenia lekarskiego? Zastanawiasz się czy kwalifikujesz się do terapii konopnej?
Skontaktuj się z nami przez:
– liveczat dostępny na stronie marihuana.info.pl, Facebook
– tel. + 48 531 155 663
– e-mail. dostępny na stronie KONTAKT
Zapraszamy do skorzystania z konopnych konsultacji lekarskich.
spora na jointa

Zobacz również:

Czy marihuana ma datę ważności? Co się dzieje z leżącym suszem?

Co jeść żeby się lepiej upalić? Przedstawiamy wpływ jedzenia na działanie marihuany

Medyczna marihuana i alkohol – Czy marihuana może pomóc w walce z alkoholizmem?

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.