Kief – Co to jest i co z nim robić?

Zastanawiasz się co to jest kief? Jeśli miałeś jakąkolwiek styczność z marihuaną na pewno go widziałeś. Nie ma znaczenia, czy po raz pierwszy palisz trawkę, czy też jesteś entuzjastką kanny, która wypaliła wiele jointów, ale jakoś udało się przeoczyć rzeczy na dole młynka. Kief wszystko poprawi. Ale czym dokładnie jest? Jak możesz wykorzystać kief, aby przenieść swoje przygody z marihuaną na wyższy poziom? Przedstawiamy konopne złoto.

Co to jest kief?

Zanim przejdziemy do biologii i farmakologii kiefu, pokrótce omówmy etymologię tego dziwnego słowa. Trzeba przyznać, że kief to dziwnie wyglądający termin. W języku Polskim nie ma słów o konstrukcji „ie” czytanych jako “i”. Słowo to pochodzi z języka arabskiego ( كيف kayf) i oznacza w nim przyjemność lub upojenie. Jak wkrótce się dowiesz, właśnie to robi kief. Mimo, że nie mamy w ojczystym języku na niego określenia, kief pod jakąkolwiek inną nazwą smakowałby równie słodko.

co to jest kief?

W biologii konopi kief to bulwiasta formacja na czubku trichomu (gruczoły żywiczne rośliny doniczkowej zawierające THC, CBD, CBG, CBN i inne aktywne kannabinoidy). Konopie indyjskie nie są jedyną rośliną, która ma trichomy, ale jest jedną z niewielu, których kief ma działanie psychoaktywne i lecznicze. W przypadku konopi, trichomy są mechanizmem obronnym, mającym na celu powstrzymanie głodnych roślinożerców (takich jak króliki i jelenie) przed całkowitym pożeraniem liści, łodyg i wszystkiego innego. Jeśli nieustraszony roślinożerca rzeczywiście podskubie trochę tego magicznego chwastu, trichomy zaczną działać, aby zdezorientować zwierzę i uniemożliwić mu zjedzenie reszty. W każdym razie taka jest teoria. Pytanie czy zwierzaki taka dezorientacja zniechęca, czy wręcz zachęca do powrotu w okolice roślinki na kolejne (sku)banie.

co to jest kief?

Kief

Kief to słowo, którego entuzjaści marihuany używają w odniesieniu do terpenów i kannabinoidów rośliny konopi. Kief jest czystszą i silniejszą częścią rośliny marihuany, dlatego jest ceniony jako dodatek do wszystkiego, od bong po blunty, waporyzatory i do form spożywczych. Zasadniczo kief to substancja, która powoduje, że jesteś na haju lub daje efekty lecznicze, których szukasz. Dlatego jest tak cenny. Zazwyczaj kief miesza się z suszonym zielem, dzięki czemu jest skutecznie „rozcieńczony”. Ale można oddzielić kief od materii roślinnej, aby uzyskać w 100% czystą substancję psychoaktywną/leczniczą. Wtedy sprawy stają się naprawdę interesujące.

co to jest kief?

Jak uzyskać kief?

Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem na zdobycie własnego kiefu jest zakup i użycie młynka. Dokładniej grinder cztero- lub trzykomorowy. Czteroczęściowy młynek składa się z pokrywy, komory mielenia, komory zbiorczej i komory kiefa. Wkładasz wysuszone topy do komory mielenia, zakładasz pokrywkę i mielisz. Podczas mielenia topy są kruszone na małe części co pozwala na uwolnienie kiefu. Zmielone liście spadają przez sito na dnie komory mielenia do komory zbiorczej. Jeśli będziesz dalej mieszać młynek, wolny kief spadnie przez sito na dole komory zbiorczej do najniższej komory. Po pewnym czasie w komorze kiefa zgromadzisz wystarczająco dużo lepkiego proszku, aby zrobić z niego naprawdę fajne rzeczy. Ogromna sterta kiefu nie pojawia się magicznie na dnie młynka po jednym lub dwóch użyciach. Zebranie tego złota wymaga czasu i cierpliwości. Ale warto czekać. Obiecujemy.

co to jest kief?

Jak zbierać dużo kiefu?

Po pierwsze, kup odpowiedni grinder. Młynki trójkomorowe są zaprojektowane w taki sposób, aby oddzielić kief od zmielonego suszu. Kiedy zmielisz zioło w młynku jednokomorowym, wszystko pozostaje ze sobą zmieszane, ponieważ nie ma dokąd pójść. Młynek dwukomorowy dodaje jeszcze jedną miskę poniżej miejsca mielenia. Podczas procesu mielenia posiekany szusz wpada przez małe otwory i zbiera się w komorze zbiorczej. Trochę kiefu oddzieli się na samym dnie komory przechowywania, ale większość pozostaje zmieszana z chwastami. stąd najbardziej polecamy młynki trójkomorowe. Młynek trójkomorowy dodaje sito i jeszcze jedną komorę na dole. Zmielony susz wpada do komory magazynowej, gdzie jest zatrzymywany przez siatkę, ponieważ kawałki są zbyt duże. Ale kief jest znacznie mniejszy, więc nadal spada do dolnej miski, gdzie z czasem gromadzi się we wspaniały stos skoncentrowanej dobroci z kanny.

Ale oto kilka wskazówek jak zwiększyć ilość zbieranego kiefu:

  • Kup młynek z dużą ilością zębów i otworów
  • Odwróć młynek do góry nogami co kilka obrotów
  • Nie przepełniaj komory mielenia
  • Kup metalowy młynek z aluminium lub cynku
  • Włóż czystą monetę do komory zbiorczej, aby przepychała kief przez sitko

co to jest kief?

Jak możemy wykorzystać kief?

Jedną z wielu wspaniałych rzeczy w kiefie jest to, że można go używać na wiele niesamowitych sposobów. Pamiętaj, że to w zasadzie skoncentrowany kannabinoid. Więc jeśli potrzebujesz wyższego haju, większej ulgi w bólu lub mniejszego niepokoju, otwórz komorę kiefa i do dzieła.

1) Forma jadalna

Forma spożywcza to jeden z najłatwiejszych i najbardziej dyskretnych sposobów spożywania marihuany. Możesz mieszać dekarboksylowaną marihuanę i kief ze wszystkim, od masła i miodu po wino i słodycze.

2) Jointy

Jeśli skręcasz własne jointy, posyp je odrobiną kiefu, zanim się zbliżysz, aby dodać kopa smaku i psychodelicznych efektów do miksu. Możesz nawet zwilżyć bletkę olejem THC lub miodem i zawinąć całość w kief.

3) Bongo

Po nabiciu bonga wetrzyj na wierzch odrobinę kiefu. Używanie kiefu w ten sposób to świetny sposób na ulepszenie niskiej jakości marihuany do palenia klasy A.

co to jest kief?

4) Moon rock

Szukasz naprawdę kreatywnego sposobu na wykorzystanie swojego kiefu? Zbuduj swój własny księżycowy top. Moon rock to potrójna kombinacja surowego, pełnego topka, oleju i kiefu. Wiele osób nazywa moon rock najsilniejszą marihuaną na świecie, utrzymuje się, że ma on zazwyczaj ok. 50% THC.

5) haszysz

Hash to koncentrat konopny wytworzony ze świeżych trichomów, które zostały oddzielone od materii roślinnej kwiatu marihuany. Haszysz to w zasadzie kief, który za pomocą środków mechanicznych, takich jak ciepło i ciśnienie lub mieszając go z wodą, formuje się w blok lub kulkę.

Istnieje kilka prostych sposobów na zrobienie własnego haszyszu z kiefu, który zbierasz na dnie młynka, w tym:

  • Ręczne walcowanie (najbardziej podstawowa i tradycyjna metoda produkcji haszyszu)
  • Prasowanie gorącym żelazkiem
  • Mieszanie i odcedzenie
  • Przepuszczanie kiefu przez kilka torebek bąbelkowych

6) Rosin

Czy wiesz, że możesz wydobyć esencję kiefu (tzw. trichomów) bezpośrednio z rośliny konopi bez mielenia? To prawda. Za pomocą prostego procesu, który opiszemy za chwilę, możesz przekształcić kief w płyn (kalafonii) i wycisnąć go „z” materii roślinnej (faktycznie schodzi z powierzchni, ale to tylko pedancja). Aby zrobić własną kalafonię, będziesz potrzebować kilku materiałów, w tym gorącego żelazka i trochę pergaminu. Zapakuj pergamin odrobiną pączka, włóż go między obie strony gorącego żelazka, a następnie dociśnij przez kilka sekund.

co to jest kief?

7) Kawa i herbata

Jednym z naszych ulubionych sposobów spożywania kiefu jest kawa lub herbata. To bardzo proste! Wystarczy wsypać szczyptę do kubka i zamieszać. Ciepło z płynu rozpuści kief i aktywuje zawarte w nim kannabinoidy. Podobnie jak w przypadku wszystkich artykułów spożywczych, kannabinoidy muszą zostać strawione, zanim dotrą do krwioobiegu, więc pojawienie się efektów zajmie trochę czasu. Dobrą wiadomością jest to, że efekty te będą silniejsze i będą trwać dłużej. Tak po prostu działa forma spożywcza THC.


Szukasz lekarzy, specjalistów którzy pomogą Ci w Twojej chorobie stosując m.in. terapie konopne? Potrzebujesz recepty na medyczną marihuanę oraz zaświadczenia lekarskiego? Zastanawiasz się czy kwalifikujesz się do terapii konopnej?
Skontaktuj się z nami przez:
– liveczat dostępny na stronie marihuana.info.pl, Facebook
– tel. + 48 531 155 663
– e-mail. dostępny na stronie KONTAKT
Zapraszamy do skorzystania z konopnych konsultacji lekarskich.dostawa rekreacyjnej marihuany


Zobacz również:

Top jest za suchy i drapie w gardło? Jak przywrócić przesuszone zioło do życia?

Co jeść żeby się lepiej upalić? Przedstawiamy wpływ jedzenia na działanie marihuany

Znudziło Ci się palenie jointów? Przedstawiamy kreatywne sposoby palenia marihuany

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.