Ziobro – zwiększenie kary za uprawę marihuany

Jeden rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata – z taką karą dla młodocianych handlarzy marihuany nie zgadza się Zbigniew Ziobro. Prokurator generalny zwrócił się do Sądu Najwyższego.

Sąd Okręgowy w Opolu zajmował się w marcu sprawą trzech mężczyzn, oskarżonych o hodowlę konopi oraz handel narkotykami. Oskarżeni mieli wytworzyć więcej niż 1,2 kg marihuany i planowali dalszą produkcję. Rafała M., Sebastiana B. i Piotra M. sąd uznał winnymi uprawiania konopi, ostatni z mężczyzn został również ukarany za rozprowadzanie narkotyku – czytamy w serwisie TVN24.

Z karą jednego roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, orzeczoną z “uwzględnieniem młodocianego wieku oskarżonych”, nie zgodził się prokurator. Po jego interwencji sąd podtrzymał jednak decyzję niższej instancji, kierując się “niewspółmiernością nawet najniższej przewidzianej kary do popełnionego przestępstwa”.

Zbigniew Ziobro reaguje

Teraz interweniować w sprawie skazanych mężczyzn zdecydował się Zbigniew Ziobro. Prokurator generalny wniósł o kasację do Sądu Najwyższego. “W ocenie Ziobry orzeczone kary z zastosowaniem nadzwyczajnego złagodzenia są nieadekwatne do wagi popełnionych przez mężczyzn przestępstw” – dowiedzieli się dziennikarze TVN24.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.