BLUE DREAM HAZE – błękitne marzenie pacjenta i hodowcy

W dzisiejszej odsłonie zaprezentujemy Wam odmianę, obok której nie przejdzie obojętnie żaden hodowca i która jest jednocześnie jedną z najchętniej wybieranych odmian medycznych na świecie. Mowa o Blue Dream Haze, która odznacza się niską zawartością CBD i bardzo wysoką, bo mogącą sięgać nawet 25%, zawartością THC, a więc jej działanie jest naprawdę mocne!

Kalifornijska hybryda Blueberry i Haze

Blue Dream Haze, znana także pod nazwą Blueberry Haze, powstała ze skrzyżowania dwóch bardzo popularnych i cenionych odmian – Blueberry i Haze, jest to więc mieszanka odmian szerokolistnych i wąskolistnych, z przewagą genotypu sativa. Jej początki nie są do końca jasne, jednak przyjmuje się, że powstała prawdopodobnie około 2003 roku w rejonie Santa Cruz w Kalifornii. Charakteryzuje się przede wszystkim wysoką zawartością aromatycznej żywicy oraz tym, że wytwarza stosunkowo dużo trichomów.

Sandałowy aromat i owocowo-kwiatowy smak

Ta wyjątkowa hybryda swoją wielką popularność zawdzięcza także unikatowemu aromatowi borówkowemu, z nutami pieprzu, sosny oraz drzewa sandałowego. Wyraźnie wyczuwalny jest też w odmianie charakterystyczny aromat haze, a wielu znawców doszukuje się w niej również owocowo-kwiatowego smaku i określa ją jako jedną z najznakomitszych odmian pod względem smaku i aromatu.

Marzenie hodowcy

Blue Dream to konopie, które poznać można po dość dużych kwiatach i stosunkowo szybkim kwitnieniu. Hodowcy chwalą je zwłaszcza za obfitość zbiorów. W warunkach indoor Blue Dream dojrzewa około 8-9 tygodni, choć bywa uprawiana także w szklarniach. Ze względu na wyjątkowo wysokie plony, nawet amatorzy dość dobrze radzą sobie z uprawą tej odmiany.

Blue Dream Haze pomaga pacjentom

Odmiana ta cieszy się szczególnie dużym powodzeniem wśród pacjentów, ponieważ na tle innych szczepów odznacza się dość wszechstronnym zastosowaniem. Warto jednak pamiętać, że w takich przypadkach powinna być stosowana w niewielkich ilościach. Blue Dream znajduje zastosowanie między innymi na bóle, nudności oraz bezsenność, a także jako skuteczny środek na poprawę nastroju. W mniejszych dawkach, Blue Dream może być używana także w ciągu dnia, przynosząc uczucie spokoju i rozluźnienia. Jej terapeutyczne właściwości doceniają również pacjenci z chorobami i dolegliwościami żołądka i jelit oraz cierpiący na stwardnienie rozsiane, ponieważ szczep ten pomaga lepiej znosić charakterystyczną dla tej choroby sztywność i spastyczność.

Synergiczny efekt Blue Dream

Szczególną cechą Blue Dream jest występujący „efekt entourage”, czyli synergiczne działanie kannabinoidów oraz terpenów. Efekt synergii jest coraz częściej przytaczanym zjawiskiem w rozmaitych omówieniach terapeutycznego zastosowania konopi. Naukowcy podejrzewają, że interakcje, do jakich dochodzi pomiędzy poszczególnymi terpenami mogą spowalniać wykształcanie tolerancji na THC, a co za tym idzie, pacjenci mogą stosować Blue Dream nawet w przypadkach długotrwałych terapii.

Działanie Blue Dream potrafi być odczuwalne w całym ciele i trwać ponad dwie godziny, co nie wszystkim użytkownikom może przypaść do gustu. Jej umiarkowane stosowanie pozwala jednak zachować czujność i wywołuje przyjemny intelektualny haj, za który odpowiedzialna jest między innymi wysoka zawartość mircenu, beta-kariofilenu i pinenów. Nasiona Blue Dream Haze bez problemu nabyć można między innymi na stronie Pestkomania.pl, oferującej także wiele innych popularnych odmian konopi.

UWAGA! Uprawa, posiadanie oraz udzielanie konopi indyjskich jest w Polsce nadal zakazane. Za tego rodzaju czyny grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi innych niż włókniste oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym.

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.