Zapisz się na otwarte badanie – Zespół Tourette’a i Medyczna Marihuana

Na chwilę obecną prowadzony jest nabór do badania  klinicznego przy wykorzystaniu Medycznej Marihuany w leczeniu zespołu Tourette’a. Badanie jest prowadzone przez Wesley Medical Research przy wsparciu Lambert Initiative na Uniwersytecie w Sydney (Australia). Chris Wright jest pierwszym uczestnikiem, który rozpoczął badanie kliniczne marihuany medycznej w leczeniu zaburzenia neurologicznego. U Chris’a rozwinął się zespół Tourette’a w dzieciństwie i pomimo przyjmowania leków jego stan się utrzymywał. Niektóre osoby z zespołem Tourette’a doświadczają efektów ubocznych istniejących konwencjonalnych terapii, w tym przewlekłego zmęczenia i przybierania na wadze spowodowanego przez leki farmakologiczne.

Cel badania

Celem tego badania klinicznego jest zbadanie, czy marihuana jest potencjalną terapią dla osób z zespołem Tourette’a – powiedział główny badacz Wesley Medical Research i neuropsychiatra dr Philip Mosley.

Medyczna marihuana opracowana zgodnie ze standardami medycznymi zawiera odpowiedni stosunek kanabidiolu (CBD) i tetrahydrokannabinolu (THC) – dwóch fitokannabinoidów pochodzących z rośliny marihuany. Lambert Initiative dostarczy lek do tej próby

Biorąc pod uwagę publiczne zainteresowanie terapeutycznym użyciem konopi indyjskich, ważne jest przeprowadzenie rygorystycznych i racjonalnych metodologicznie badań – powiedział dr Mosley

Uczestnicy badania klinicznego w Wesley Medical Research wykonają dwa 6-tygodniowe „krzyżowe” okresy leczenia aktywnym lekiem lub placebo. Zarówno uczestnicy, jak i badacze nie będą świadomi statusu leczenia, aż do zakończenia badania.

Naszym celem jest zapewnienie ludziom takim jak Chris takich możliwości poprawy ich jakości życia. Oferujemy nadzieję i odpowiedzi dzięki badaniom medycznym. Mamy szczęście, że mamy dedykowanych specjalistów pierwszej linii, takich jak Dr Mosley, prowadzących tę ważną pracę i darczyńców, którzy nadal wspierają to cenne badanie – powiedział dr Jennifer Schafer, starszy kierownik ds. badań

Nie ma lekarstwa na zespół Tourette’a, ale niektóre leki (szczególnie leki przeciwpsychotyczne) są skuteczne w tłumieniu tików przy ciągłym przyjmowaniu. Niestety leki te mają znaczące i niezależne od siebie działania niepożądane. Ogranicza to możliwość przyjmowania  takich leków przez wielu cierpiących pacjentów.

Dzięki wsparciu sponsorów, Wesley Medical Research może dostarczać społeczności zaawansowane metody leczenia i przełomowe terapie. Uczestnicząc w badaniu klinicznym pomagasz całej społeczności w dostępie do najnowocześniejszych leków.

Zapisz się

Osoby kwalifikujące się do badania to grupa wiekowa pomiędzy 18 a 70 rokiem życia i kompletną kartotekę historii dotychczasowego leczenia. Jeśli masz zdiagnozowany zespół Tourette’a i chcesz wziąć udział, przeczytaj informacje i uzupełnij formularz, a zespół ds. badań klinicznych z Wesley Medical Research skontaktuje się z Tobą.

Link do Formularz dostępny tutaj —> LINK

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.