Poznajcie Konopną Doktorkę

Redakcja portalu Marihuana.info.pl miała niedawno przyjemność poznać niezwykłą osobę ze świata medycznej marihuany. Medyczna marihuana to nie wszystko czym interesuje się Konopna Doktorka. Przedstawiamy wam Samię Al Hameri, wyjątkowo wrażliwą i serdeczną kobietę, której misją jest nie tylko niesienie pomocy ludziom, ale także i Matce Ziemi.

Tematyką medycyny konopnej zainteresowała się już podczas studiów farmaceutycznych na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Niestety system polskiej edukacji akademickiej nie uwzględniał możliwości terapeutycznych konopi na tamtą chwilę.

W mojej ocenie wykluczało się to ze stopniowym znoszeniem prohibicji i zmianą prawa w UE, a także poza jej granicami w odpowiedzi na rosnące potrzeby pacjentów. Szukałam informacji na własną rękę, a praca w aptece nieopodal ośrodka onkologicznego pogłębiła moje zainteresowanie medycyną naturalną. Zdałam sobie sprawę, że pacjenci szukający prawdy nie mają wsparcia zarówno merytorycznego jak i duchowego.

Skąd wziął się pomysł?

Konopna Doktorka narodziła się podczas uczestnictwa w ogólnoeuropejskich targach Cannafest w czeskiej Pradze za namową bliskich jej znajomych. Celem było zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa „od środka” pokazując przygotowania do globalnej edukacji. Jako magister farmacji i konopna aktywistka obrazuje zaplecze systemu, który aktualnie tworzy się w Polsce. Hasłem działalności Konopnej Doktorki jest: „Obalam mity, potwierdzam fakty”– z ogromnym sercem i zaangażowaniem przekazuje rzetelne informacje dotyczące zarówno medycyny konopnej, jak i zdrowego stylu życia, który jest nieodłącznym elementem procesu leczenia.

Kogo leczy Konopna Doktorka?

Lista doniesień na temat skuteczności działania konopi jest bardzo długa. Konopna Doktorka pragnie pomagać wszystkim, którzy cierpią na różne rodzaje bólów (ostre i przewlekłe), choroby o podłożu neurologicznym, gastrologicznym, reumatologicznym a nawet autoimmunologicznym. Często w tych przypadkach konwencjonalna medycyna zachodu jest bezradna. Szczególną grupę stanowią pacjenci onkologiczni. Z uwagi na nieprzewidywalny przebieg chorób nowotworowych wśród pacjentów konopnych obserwuje się największą efektywność terapeutyczną.

Tam gdzie lekarze załamują ręce, dopiero wkraczają konopie. Rodzi się tym samym pytanie: jak wyglądałby przebieg choroby, gdyby konopie nie były traktowane jako lek ostatniego rzutu?

Co na to środowisko medyczne?

Osoba Konopnej Doktorki jest postrzegana bardzo skrajnie. Najtrudniej dotrzeć jest do wąsko wyspecjalizowanych lekarzy zacietrzewionych w swoich przekonaniach, które często opierają się na doktrynach firm farmaceutycznych. Spora część lekarzy zapomniała, że medycyna jest nauką empiryczną, a nie dogmatyczną religią, dlatego warto być otwartym na każdy temat. Niestety obecne schematy terapii zakorzeniły się stabilnie i trudno jest się przebić przez wiedzę zbudowaną na wąskim postrzeganiu rzeczywistości. Z perspektywy klasycznego terapeuty zjawisko występowania działań niepożądanych jest czymś całkowicie naturalnym. Dlaczego?

Nie jest to dla mnie zrozumiałe. Jeżeli paracetamol leczy gorączkę i ból, ale powoduje hepatotoksyczność (czyli może uszkadzać wątrobę) a także indukować autyzm u dzieci, podczas przyjmowania leku u ciężarnych – NIE MA PRAWA być okrzyknięty najbezpieczniejszym lekiem znoszącym ból.

W ocenie Konopnej Doktorki do medycyny konwencjonalnej wkradła się pewnego rodzaju iluzja, która umożliwiła wierzyć bezwiednie chemii bez racjonalnych podstaw.

Dobrze dobrana terapia nie posiada żadnych działań niepożądanych, ale mowa tu o tzw. „medycynie alternatywnej”.

W swojej codziennej pracy Konopna doktorka łamie stereotypy i uświadamiam ludzi o możliwościach wyboru, który każdy z nas posiada.

Jakie produkty stosuje w terapii?

Aktualnie można sprzedawać produkty niewiadomego pochodzenia, bez medycznej rejestracji a także gwarancji składu ilościowego i jakościowego. Dzieje się tak, ponieważ prawo suplementów diety, a także wszelkich produktów na bazie konopi w Polsce jest krótko mówiąc niedopracowane i nieszczelne. Tracą na tym przede wszystkim chorzy ludzie.

Wiele miesięcy szukałam wiarygodnego przetwórcy konopi i producenta, który byłby godny do polecenia moim pacjentom w trakcie konsultacji. Firma BioHemp postępuje w zgodzie z naturą, a także w mojej ocenie posiada dobrą praktykę wytwarzania pod kątem energetycznym.

Jest to niezmiernie ważne, ponieważ jak wszyscy dobrze wiemy rośliny to organizmy „czujące”, a metodyka postępowania od uprawy po proces suszenia jest tutaj kluczowa.

Markę BioHemp przetestowałam na własnej mamie, której stan zapalny uniemożliwił prace zawodową. Po tygodniu przyjmowania 5% oleju CBD odstawiła całkowicie leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. W swojej codzienności kieruję się zasadami zdrowej współpracy, co w przypadku zespołu BioHemp jest dla mnie czystą przyjemnością.

Kontakt

Pacjenci zgłaszają się do Konopnej Doktorki głównie przez formularz kontaktowy na stronie www.konopnadoktorka.pl, a także przez portale social media (facebook, instagram). W ostatnim półroczu większość nowych pacjentów pojawiło się z polecenia – od znajomych lekarzy i farmaceutów po zakończeniu szkoleń z medycyny konopnej. Głównie zgłaszają się osoby cierpiące na nowotwory i inne jednostki chorobowe gdzie lekarze załamują ręce. Stawiając diagnozę i przekazując informacje o możliwych rokowaniach pacjenci desperacko szukają alternatywnych możliwości ratowania zdrowia i życia.

Niezależnie od choroby i jej rozwoju pomagam ludziom zrozumieć mechanizm jej powstania oraz dać nadzieje na wyzdrowienie, przecież to ona umiera ostatnia.

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.