UK – Hempen niszczy uprawy pod nakazem rządu

Właściciele Hempen otrzymali nakaz zniszczenia swoich upraw konopi. Dwóch rolników zostało zmuszonych do zniszczenia 40 akrów plonów – których produkt końcowy można w pełni legalnie kupić. Rolnicy z hrabstwa Oxfordshire w środkowej Anglii rozpoczynają kampanię przeciwko polityce Home Office.

Patrick Gillett i Ali Silk muszą zniszczyć swoje plony, ponieważ Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zakazało im już uprawiać konopi na olej z nasion konopi i olej CBD. Wspólnicy są zaszokowani z powodu nakazu zaprzestania produkcji w ich spółdzielni. Ich zdaniem było to niesprawiedliwe zagranie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i rozpoczęli krajową kampanię mającą na celu odwrócenie polityki w sprawie upraw konopi.

Przez trzy lata działaliśmy otwarcie i zawsze informowaliśmy Home Office o tym, co robimy. To było katastrofalne, że musieliśmy zniszczyć cały zbiór tylko dlatego, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zmieniło swoje wytyczne. W rzeczywistości jedną z ich wytycznych było to, że każdy olej z konopi uzyskany z rośliny konopi ma zawierać do 0,2% THC. Nasze produkty spełniały te kryteria i byliśmy z Home Office w ciągłej współpracy. Informowaliśmy ich na każdym kroku o naszej działalności kiedy rozpoczęliśmy działalność w 2015 roku. Wygląda na to, że jesteśmy karani za bycie z góry uczciwymi w tym co robimy. Nigdy nie ukryliśmy i nie fałszowaliśmy wyników badań laboratoryjnych – powiedział Gillett, podnosząc jedną z pozostałych łodyg rozrzuconych po polu.

Silk, który w tym roku zrezygnował z pracy w City of London, by realizować swoje marzenie o bardziej ekologicznym, ekologicznym stylu życia, powiedział:

Zakazano nam produkcji czegoś ekologicznego, co jest również korzystne dla środowiska – wychwytywanie dwutlenku węgla. Możesz pójść do sklepu na dowolnej brytyjskiej ulicy i kupić olej CBD bez recepty. Nie możemy jednak prowadzić uprawy na polach w Anglii, ponieważ Ministerstwo Spraw Wewnętrznych traktuje konopie jak narkotyki lub broń palną.

Stracą nie tylko rolnicy

Oszacowano, że ich firma, Hempen, straci około 200 000 funtów w wyniku zniszczonej uprawy. Prognozy sprzedaży firmy w ciągu najbliższych kilku lat miałyby wynieść aż 2,4 mln funtów. Teraz korzyści będą czerpać zagraniczni producenci produktów z konopi.

Patrick i ja doszliśmy do wniosku, że około 480 000 funtów z naszych zysków w ciągu najbliższych kilku lat nie zostanie przekazane na rzecz podatków. Jest to więc ogromna strata w przychodach podatkowych, a zagraniczni producenci będą tymi, którzy skorzystają z zakazu Home Office.

Gillett twierdzi, że to wszystko jest mocno zastanawiające:

Nikt z Home Office nie powiedział nam, że w tym roku nie będzie zgody na uprawę. Pozwoliły nam zacząć, a potem po doskonałym roku – mokra wiosna i gorące lato – otrzymaliśmy decyzję, która zniszczyła naszą działalność. To nie ma już sensu.

Silk i Gillett byli w ciągłej współpracy z Home Office i chcieli uzyskać pełną licencję ponieważ każdy olej CBD, który wyprodukowali, mieścił się w prawnych wytycznych 0,2% THC”.

Kampania

Gillett powiedział, że Hempen kontaktował się z rolnikami z Yorkshire do Wysp Normandzkich, próbując zbudować ogólnokrajową kampanię mającą na celu obalenie orzeczenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Musimy przekonać rząd, aby decyzje w sprawie upraw przekazać Departamentowi Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich. Home Office musi w końcu zrozumieć, że konopie i produkty z konopi o THC poniżej 0,2% to nie narkotyk. Musimy przekonać rząd, że są to w pełni bezpieczne produkty niosące ze sobą wiele korzyści dla zdrowia człowieka.

New layer…

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.