Syntetyczna marihuana w Holandii – niebezpieczne palenie

Holenderski system monitorowania informacji o narkotykach wykrywa alarmującą liczbę próbek skażonych kwiatów konopi indyjskich i haszyszu. Okazało się, że próbki są “podlane” niebezpiecznym syntetycznym kannabinoidem MDMB-4en-PINACA. Stwierdził to Trimbos Institute, holenderska organizacja zajmująca się monitorowaniem i edukacją w zakresie używania narkotyków. Syntetyczna marihuana pochodzi z coffee shopów i sprzedawców ulicznych w całej Holandii.

Czy syntetyczna marihuana jest niebezpieczna?

Jeśli regularnie spożywasz duże ilości, syntetyczne kannabinoidy mogą być bardzo niebezpieczne. Są niezwykle trudne do zauważenia gołym okiem. Jedynym sposobem, aby upewnić się, że Twoja marihuana nie zawiera żadnych syntetycznych kannabinoidów, jest test laboratoryjny. Tylko niewielka liczba holenderskich coffeeshopów testuje swój towar, a sprzedawcy uliczni wcale tego nie robią. Oficjalne testowanie marihuany jest nielegalne w Holandii. To sprawia, że ​​coffee shopy nie mogą na początku testować swoich produktów. Niewielka liczba coffików i tak to robi, mimo że jest to nielegalne. Jednak większość laboratoriów nie przeprowadza testów na obecność syntetycznych kannabinoidów, takich jak MDMB-4en-PINACA. Sprawdzając tylko procentową zawartość kannabinoidów, metali ciężkich i toksyn.

syntetyczna marihuana w holandii

Czym jest ten syntetyczny kannabinoid?.

Syntetyczny kannabinoid MDMB-4en-PINACA jest znacznie silniejszy niż naturalny THC. Nawet w małej dawce może wywoływać zaburzenia równowagi, lęk, paranoję, halucynacje i zaburzenia rytmu serca. Duża dawka może wyrządzić poważne szkody. Może spowodować utratę przytomności lub wywołać irytację, przemoc lub zachowania psychotyczne. Chociaż nie zgłoszono jeszcze żadnych ofiar śmiertelnych w Holandii związanych z MDMB-4en-PINACA. Niektóre inne kraje zgłosiły zgony związane z tą substancją.

syntetyczna marihuana w holandii

Jak się dowiedzieć, czy twoje palenie jest “podlane”?

Czy uważasz, że Twoja marihuana jest podejrzana? Najpierw weź 1 lub 2 małe buchy i odczekaj 10 minut. Zobacz, jak działa na Ciebie twój staff. Jeśli efekt po buszkach jest taki jak po wypaleniu całego jointa, może on być “podlany”. Czujesz się chory lub masz jakieś nietypowe skutki uboczne? Lepiej skontaktuj się z lekarzem. Jeśli jesteś w Holandii lub masz marihuanę z nieznanego źródła i masz co do niej podejrzenia, nie pal, przetestuj ją. Marihuana może przebyć długą drogę w dzisiejszej otwartej europie. Najlepiej zwracaj uwagę na to co palisz i skąd to masz.


Zobacz również:

Czy marihuana ma datę ważności? Co się dzieje z leżącym suszem?

Co jeść żeby się lepiej upalić? Przedstawiamy wpływ jedzenia na działanie marihuany

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.