Przejarałeś się i jest Ci źle? – sposoby na zbicie fazy po THC

Zdarzyło Ci się kiedyś wypalić za dużo? Wielu miłośników konopi doświadczyło kiedyś przejarania, któremu towarzyszyły nieprzyjemne doświadczenia takie jak paranoje, poczucia zagubienia lub ataki paniki czy niepokoju. Te nieprzyjemne stany mogą się utrzymywać przez czas trwania haju, co jest szczególnie uciążliwe jeśli zjadłeś ciastko. Na szczęście są proste sposoby na zbicie fazy po THC i wyjście z opresji by nie psuć sobie wieczoru z trawką.

Po czym poznasz, że masz za grubo?

Jeśli nie wiesz, jak sprawdzić, czy jesteś za wysoko, możesz zwrócić uwagę na kilka charakterystycznych znaków. Chociaż wszyscy uwielbiamy dobrze się bawić, być może będziesz musiał zmniejszyć spożycie, jeśli czujesz niepokój, panikę, paranoję, zamieszanie lub jakbyś pocił się bardziej niż zwykle. Na szczęście istnieją proste sposoby na zbicie fazy i uspoojenie się.

sposoby na zbicie fazy THC

Ile czasu trzeźwieje się po THC?

Długość haju zależy od wielu czynników m. in. metody spożycia, dawki oraz indywidualnych różnic każdego organizmu. Zwykle im wyższa moc produktu z konopi indyjskich, tym dłużej będzie trwał haj. Koncentraty są najsilniejszą formą konopi indyjskich, za którymi podążają kwiaty i produkty spożywcze. Oznacza to, że wytrzeźwienie po dabowaniu zajmie więcej czasu niż po spaleniu packa. Jednak dawkowanie i chemia twojego organizmu nadal odgrywały tu główną rolę. Należy również zauważyć, że codzienny palacz z wyższą tolerancją na THC wytrzeźwieje znacznie szybciej niż okazjonalny konsument konopi. Przeciętny haj po marihuanie może trwać od 30 minut do 2 godzin, z utrzymującymi się nadal odczuwalnymi lekkimi efektami przez pewien czas. Wiadomo, że niektóre wzloty trwają znacznie dłużej. Na szczęście istnieją sposoby na zbicie fazy THC i powrót z nieprzyjemnej podróży i wytrzeźwienie.


Sposoby na zbicie fazy THC:

Po pierwsze, nie panikuj!

Od tego jeszcze nikt nie umarł. Większość negatywnych efektów skończy się za niedługo, nieważne co Ci się dzieje. Daj sobie trochę czasu, spróbuj się zrelaksować, skup się na swoim oddechu i wszystko niedługo będzie w porządku. Nigdy nie odnotowano śmiertelnego przypadku przedawkowania THC w historii, więc jeśli coś Ci się stanie, to zapiszesz się na jej kartach! Nie bierz tego jako wyzwania, tylko jeśli zaczniesz się czuć źle, wiedz, że to też przeminie, a Ty znowu będziesz spokojny.

Sposoby na zbicie fazy THC

Woda i przekąski

Podstawą w dobrym samopoczuciu jest odpowiednie nawodnienie. Jednak unikaj napoi alkoholowych, które mogą zwiększyć stężenie THC we krwi. Również zadbanie o pełny brzuch poprawi nastrój. Zwłaszcza pomoga nam produkty z wysoką zawartością cukru, który pomoże zmniejszyć odczuwany przez nas haj. Więc jeśli chcesz się oprzytomnić, stawiaj na słodkości!

gastra

Pieprz

Gdy faza Ci się popieprzy, czarny pieprz, jak się okazuje, świetnie zadziała jako remedium. Działa on na paranoje i ataki niepokoju. Zwykły składnik kuchenny, którego znajdziesz w wielu miejscach, przyjdzie Ci z pomocą. Wystarczy zabrać kilka ziarenek pieprzu i po prostu je żuć lub wąchać. Przynosi on prawie natychmiastową ulgę dzięki zawartym w nim terpenom.

sposoby na zbicie fazy THC

Cytryna

Kolejnym kuchennym sposobem jest cytryna, a mianowicie zawierający się w niej terpen limonen. Więc następnym razem jak poczujesz niepokój, weź cytrynę, ukrój plaster i się zaciągaj bądź zassij się w nią jak przy tequili!

sposoby na zbicie fazy THC

Spacer

Jeśli nie możesz wyłączyć swojej głowy to idź na spacer! Ruch, zmiana scenerii i trochę świeżego powietrza powinno przynieść zaskakująco dobre efekty. Tylko pamiętaj, żeby trzymać się niedaleko, nie chcesz się gdzieś zapuścić w nieznane i się zgubić, gdy w głowie masz niepokój i paranoję. Również nie idź na spacer jeśli czujesz się tak spizgany, że ledwo idziesz. W takim wypadku lepiej postaraj się zrelaksować w jak najbardziej możliwym zacisznym miejscu, nie idź na siłę.

spacer

Prysznic

Jednym ze sposobów jest zwykły prysznic. Niektórzy mówią, że oczyścić ciało to oczyścić umysł, i mają w tym trochę racji. Jeśli masz taką możliwość, weź relaksujący prysznic, który pozwoli uspokoić głowę.

prysznic

Zajmij się czymś

Skup się na jakimś zajęciu! Dobrym sposobem na odgonienie myśli, czy ogólne uspokojenie się jest jakieś proste zajęcie czy prosta rozmowa. Nieważne co to jest, byle by skupiło twoją uwagę. Możesz kolorować, pisać, grać, oglądać śmieszne filmy, słyuchać swojego ulubionego albumu czy nawet układać kamienie w stosik. Co tylko zechcesz, każde zajęcie, które będzie dla Ciebie dystrakcją pomoże Ci w walce ze zgiełkiem własnej głowy.

kolorowanie

Kannabidiol

CBD! Kannabidiol świetnie radzi sobie z negatywnymi aspektami działania THC, taimi jak niepokój. Dla wielu jest wybawieniem, a nawet niezbędnikiem dobrego haju. Sprawdza się on jako dodatek do  packa zwłaszcza w czasach nienaturalnie mocnego palenia z dużą  dysproporcją kannabinoidów. Warto zadbać o jakość CBD. Sam kannabidiol jest zbawienny, ale również znaczącą rolę odgrywają towarzyszące mu terpeny i flawonoidy. Polecamy olejki, susze i hasze CBD z naszego sklepu, dzięki czemu wspomożesz działanie naszego portalu.


CBD


Zobacz również:

Czy marihuana ma datę ważności? Co się dzieje z leżącym suszem?

Co jeść żeby się lepiej upalić? Przedstawiamy wpływ jedzenia na działanie marihuany

Źródła:

Taming THC: potential cannabis synergy and phytocannabinoid‐terpenoid entourage effects

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.