Policja zarekwirowała Medyczną Marihuanę [WIDEO]

Jak można było przypuszczać, prędzej czy później w wyniku odpowiednich braków w regulacjach prawnych dotyczących dostępu do medycznej marihuany pojawiać się przykre sytuacje na jakie będą napotykać polscy pacjenci. Jedną z tych spraw jest historia  Pan Michała, który w ostatnim czasie spotkał się z paradoksem polskiego prawa. Funkcjonariusze policji zatrzymali mu ok 10g medycznej marihuany. Pacjent w momencie zatrzymania posiadał przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty zezwalające na stosowanie leku. Pomimo tego policja wszczęła postępowanie, nie dając wiary w legalność produktu.

W biały dzień!!!

Pan Michał został potraktowany jak przestępca. W biały dzień funkcjonariusze grupy śledczej zajechali drogę jadącemu samochodem pacjentowi tłumacząc powód zatrzymania rzekomym złamanie prawa ruchu drogowego. Od razu zaczęło się przeszukanie pacjenta i jego samochodu. Na wstępie Pan Michał powiedział, że posiada w samochodzie medyczną marihuanę wraz z pełną dokumentacją uprawniającą do jej posiadania i stosowania. Policjanci nie uwierzyli mu na słowo i  okazane dokumenty, rekwirując lek i wszczynając postępowanie. Zarekwirowany lek zostanie poddany ekspertyzie laboratoryjnej.

Tylko w jaki sposób analiza ma wykazać czy jest to medyczna marihuana, czy zakupiona wg. policjantów nielegalnie konopia indyjska- zastanawia się Pan Michał.

Co teraz?

Pan Michał ma 23 lata i leczy się na zaburzenia lękowo-depresyjne. Zarekwirowany susz posiada wartość około 600 zł ceny rynkowej. W tej sytuacji pacjent będzie musiał udać się ponownie do swojego lekarza i wydać pieniądze na jedyny skuteczny dla niego preparat. Przez to całe zdarzenie i przy takiej chorobie jaka dotyka Pana Michała, posiadanie przy sobie lekarstwa może powodować paniczny strach przed powtórzeniem się takiej sytuacji w przyszłości.

Ta oraz wiele innych sytuacji pokazuje jak wiele jest jeszcze do zrobienia w celu regulacji prawnych w tym zakresie oraz przeszkolenia policjantów do nowych procedur ustawodawczych. Miejmy nadzieję że szybko to się zmieni z korzyścią dla polskich pacjentów stosujących medyczna marihuanę.

 

Źródło: TVN24.pl

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.