SOUR DIESEL – szczep droższy niż złoto!

Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić szczep marihuany, którego cena przekracza cenę złota? To nie bajka! Taka jest Sour Diesel, nazywana też czasem Sour D., wyjątkowa odmiana o intensywnym smaku i specyficznym aromacie, od którego wzięła swą nazwę. W 2004 roku cena jednej uncji tego szczepu wynosiła około 1000 dolarów, a więc była aż 2,5 razy większa niż ówczesna cena złota. Co takiego niezwykłego ma w sobie Sour Diesel? Na jakie choroby i dolegliwości jest stosowana? Przeczytajcie sami!

Sour Diesel – wyjątkowa odmiana o niepewnym pochodzeniu

Sour Diesel jest szczepem, którego początków należy szukać w odmianach lokalnych, pochodzących z Kaszmiru, Nepalu oraz wschodniego Pakistanu. To właśnie po nich Sour Diesel odziedziczyła swój specyficzny zapach podobny do zapachu paliwa. Jej dokładny fenotyp nie jest znany. Znawcy twierdzą, że może to być krzyżówka Chemdawg i Northern Lights lub Chemdawg, Northern Lights i Super Skunk. To odmiana szerokolistna, którą zaczęto uprawiać w połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku

Smak haszyszu, aromat benzyny

Szczep charakteryzuje się szczególnym aromatem cytrusów, połączonym z nutami benzyny. Smak ma kwaśno-haszyszowy i jest wyjątkowo pobudzająca. Czasem mówi się nawet, że działa niczym połączenie marihuany i kofeiny. Jej wysoka psychoaktywność to przede wszystkim zasługa beta-kariofilenu. THC natomiast może osiągnąć poziom aż 24%. Sour Diesel, mimo swych silnie pobudzających właściwości, powoduje także wyraźne rozluźnienie, choć o śnie można raczej zapomnieć. Ze względu na wysoką psychoaktywność, raczej nie poleca się tego szczepu osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z marihuaną, niektórzy natomiast zauważają, że może ona przynieść dużą kreatywność.

Sour Diesel – nagroda dla cierpliwych hodowców

Uprawa Sour Diesel jest polecana raczej cierpliwym hodowcom. Czas kwitnienia może bowiem wynieść aż 14 tygodni, choć w najbardziej optymalnych warunkach można zebrać kwiaty po 10 tygodniach. Jednak, gdy pośpiech nie jest wymagany, szczep potrafi dać zadziwiająco obfite plony, które z pewnością zrekompensują czas poświęcony na czekanie. Kwiaty Sour Diesel mają specyficzny, jasno zielony kolor, który następnie zmienia się w lekko różowy, a same rośliny odznaczają się tendencją do pięcia się w górę. Choć szczep mógłby wydawać się bardziej wymagający, w rzeczywistości poradzą sobie z nim nawet początkujący hodowcy. Może być uprawiany zarówno w szklarni, jak i na zewnątrz. Feminizowane nasiona Sour Diesel dostępne są między innymi na stronie Pestkomania.pl, gdzie kupić można także inne, dokładnie wyselekcjonowane odmiany.

Środek przeciwbólowy, który poprawia nastrój

Sour Diesel to odmiana marihuany, która zdecydowanie nie służy uspokojeniu, ale jest chętnie stosowana w przypadku wielu różnych chorób i dolegliwości. Może być także z powodzeniem używana jako środek przeciwbólowy. Szczep ten sprawdza się także w celu poprawy nastroju, jednak zdecydowanie nie nadaje się w przypadku niektórych schorzeń. Nie powinni przyjmować jej szczególnie pacjenci z chorobą afektywną dwubiegunową, napadami lęku oraz ze schizofrenią, gdyż jest zbyt pobudzająca i może spowodować skutek odwrotny do oczekiwanego.

UWAGA! Uprawa, posiadanie oraz udzielanie konopi indyjskich jest w Polsce nadal zakazane. Za tego rodzaju czyny grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi innych niż włókniste oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym.

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.