SENSI STAR – gwiazda wśród znanych szczepów konopi

Znane banki nasion i sklepy internetowe reklamują ją często jako jedną z najsilniejszych odmian indica, hodowcy uwielbiają za łatwość uprawy i czasem wręcz niewyobrażalnie duże zbiory. Polecają ją także lekarze zajmujący się medyczną marihuaną, a wytrawni rekreacyjni użytkownicy z pewnością nie przejdą obok niej obojętnie. O kim mowa? O najprawdziwszej gwieździe wśród szczepów marihuany – Sensi Star. Ta znana odmiana pod wieloma względami naprawdę nie ma sobie równych!

Historia Sensi Star

Sensi Star to odmiana marihuany, którą na początku lat 90. XX wieku (1994 rok) opracował Luc Krol pracujący w słynnym banku nasion Paradise Seeds. Nie do końca wiadomo, jaki jest jej rodowód genetyczny, jednak narosło na ten temat wiele legend i opowieści, które chętnie przekazują sobie kolejni hodowcy. Jedna z nich mówi o tym, że Luc Krol otrzymał sadzonkę Sensi Star od Neville’a Schoenmakera. Inna opowieść natomiast upatruje początków „Gwiazdy” w kalifornijskiej odmianie Big Sur Holy Weed. Sensi Star to bezkonkurencyjny zwycięzca wielu ważnych konkursów, między innymi Cannabis Cup z 1999 roku organizowanego przez „High Times”. Jednak to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Sensi Star zdobyła bowiem ponad 15 nagród w najbardziej prestiżowych konopnych konkursach i nadal zachwyty nad nią nie słabną.

Sensi Star okiem hodowcy

Ta popularna odmiana jest bardzo lubiana także przez hodowców. Poradzą sobie z nią zarówno doświadczeni adepci, jak również najwięksi amatorzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z uprawą, bowiem jest to po prostu szczep prosty w uprawie, a do tego jego zbiory są naprawdę obfite. Rośliny te są raczej niewielkie, za to wytwarzają wyjątkowo gęste kwiatostany z zadziwiającą ilością aromatycznej żywicy. Sensi Star może mieć dwa rodzaje fenotypów. Pierwszy z nich to rośliny wąskolistne, w których dominuje sativa. Drugi fenotyp jest jednak o wiele bardziej popularny. Reprezentują go konopie szerokolistne ze zdecydowaną przewagą indica.

Zalety Sensi Star

Sensi Star jest szczepem, który słynie ze swej psychoaktywności. To między innymi dlatego szybko zdobył sobie wielką popularność w Kolorado i Kalifornii. THC w fenotypach indica może mieć stężenie nawet 20%, lecz to nie jedyna zaleta. Odmiana charakteryzuje się bardzo mocnym aromatem, który jest połączeniem zapachu „skunk”, nut cytrusowych, a także mięty. Smak Sensi Star zależy od fenotypu. Odmiany z przewagą indica są cytrynowo-mentolowe.

Efekty, które powoduje Sensi Star określa się jako długotrwałe, ale też na tyle głębokie, że mogą powodować dużą senność, dlatego bądźcie przygotowani na możliwą drzemkę.

Sensi Star – jedna z ulubionych odmian pacjentów

Sensi Star to prawdziwa gwiazda nie tylko wśród rekreacyjnych użytkowników, ale także wśród pacjentów, którzy wykorzystują medyczne właściwości marihuany. Sensi Star jest szczepem skutecznym i chętnie stosowanym w różnych terapiach. Przede wszystkim podkreśla się jej niebagatelną rolę w pomocy osobom cierpiącym na choroby i dolegliwości układu pokarmowego. Stosowana jest przez pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna, a także z innymi zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi. Sensi Star klasyfikowana jest jako odmiana wyraźnie przeciwbólowa o równie silnym działaniu relaksacyjnym.

Sensi Star to klasyk w najlepszym wydaniu, dlatego znaleźć można ją w wielu sklepach. My polecamy Wam szczególnie zajrzeć na stronę Pestkomania.pl, która oferuje feminizowane nasiona Sensi Star. Prócz nich znajdziecie tam także inne opisywane przez nas odmiany. Wszystkie nasiona odznaczają się najwyższą jakością i precyzyjną selekcją!

UWAGA! Uprawa, posiadanie oraz udzielanie konopi indyjskich jest w Polsce nadal zakazane. Za tego rodzaju czyny grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi innych niż włókniste oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym.

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.