USA przyznaje że marihuana może zabijać komórki nowotworowe!

Rząd Stanów Zjednoczonych po wielu latach walki z konopiami indyjskimi zmienił stanowisko w sprawie podejścia do tak zwanej medycznej marihuany i w ostatnim czasie potwierdza że medyczna marihuana z powodzeniem może niszy komórki rakowe.

Według Amy Willis z Metro.co.uk , rząd USA dodał do swojej strony internetowej www.cancer.gov podstronę o zastosowaniu konopi i kannabinoidów. Czytamy na stronie:

National Cancer Institute, część Departamentu Zdrowia, informuje, że konopie mogą być skuteczne w leczeniu efektów ubocznych raka oraz terapii przeciwnowotworowej. Mogą być stosowane poprzez palenie, spożywanie w produktach pieczonych, picie naparu, a nawet w postaci sprayu pod język.

źródło: www.cancer.gov

Na w/w stronie można zaznajomić się z licznymi zastosowaniami medycznej marihuany takimi jak:

  • łagodzenie stresu i bólu
  • zastosowanie przeciwzapalne i przeciwwirusowe przeciwlękowe
  • przeciwnowotworowe
  • zmniejszenie skurczów mięśni przy stwardnieniu rozsianym i wiele innych

Na stronie znajdziemy również wyjaśnienia w jaki sposób eksperymenty laboratoryjne nad medyczną marihuaną wykazały zdolność do unicestwiania komórek rakowych.

Liczne badania naukowe w przeszłości sugerowały takie działanie, a w kwietniu tego roku należący do rządu USA National Institute on Drug Abuse potwierdził w swojej publikacji informację, że konopie mogą zmniejszyć guzy mózgu poprzez zabijanie komórek nowotworowych. – powiedziała Amy Willis

Jak amerykańskie podejście do medycznej marihuany wpłynie na państwa Unie Europejskiej dowiemy się już niebawem.

Źródło: metro.co.uk

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.