Konopne maseczki ochronne – Manufaktura – Nowość na polskim rynku

Dlaczego akurat tkanina z konopi? Włókno konopne uchodzi za jedno z najsilniejszych naturalnych włókien roślinnych na ziemi. Maseczki konopne są odporne na przetarcia, można je bez obaw prać i z pewnością posłużą nam na długie lata. Warto zaznaczyć, że włókno konopne utrudnia rozwijanie się bakterii. Te, które omówimy, pochodzą z małej, polskiej manufaktury.

Wykonanie

Maseczki powstają w niewielkiej, krakowskiej pracowni i są wykonywane ręcznie przy użyciu konwencjonalnej maszyny do szycia. To dzięki temu każda sztuka jest wykonana z należytą dbałością o krój, szycie oraz pozostałe szczegóły. Projektantka i wykonawczyni maseczek ma za sobą takie projekty krawieckie jak np. kostiumy scenograficzne.

Praktyczne rozwiązania

Gumki, które utrzymują maseczkę na twarzy często plączą i wyrywają włosy, a poza tym z czasem się kruszą i nie spełniają swojego zadania. W tych maseczkach zastosowano bawełnianą tasiemkę i stoper, dzięki którym wygodnie umieścisz maseczkę na twarzy. To rozwiązanie z pewnością sprawi, że maseczka nie wyląduje w koszu po niedługim czasie.

maseczka konopna

Nie wyrzucaj, wypierz!

Materiał konopny jest w przypadku maseczek ochronnych świetnym rozwiązaniem. Możesz je przeprać ręcznie pod bieżącą wodą lub w pralce i nie musisz koniecznie używać przy tym detergentów. Materiał szybko wysycha i ma właściwości, które utrudniają rozwój bakterii.

Konopne maseczki ochronne – Dwa kroje
maseczka konopna V1
maseczka konopna V1

Maseczka V1 posiada wyjątkowo unikalny krój. Jest niezwykle wygodna, ponieważ kształt pozwala na nieskrępowane ruchy twarzy. Wewnętrzna warstwa jest niezwykle przyjemna w dotyku i nie podrażnia ciała. Odpowiedni kształt w okolicy nosa niweluje szczeliny, które powstają w tych okolicach. Maseczka zachowuje stabilne położenie nawet przy szybkich ruchach czy wykonywaniu fizycznych czynności, dzięki czemu nadaje się również do wszelkiego rodzaju prac gospodarskich czy remontowych.

Konopna maseczka ochronna V1 dostępna tutaj: Maseczka konopna V1

maseczka konopna V2
maseczka konopna V2

Maseczka V2 to konwencjonalny już krój. Dwie warstwy materiału konopnego skutecznie ochraniają okolice twarzy i nosa. Obie maseczki są wolne od barwników, co jeszcze bardziej uwydatnia właściwości przeciwbakteryjne włókna konopnego. Zmniejsza to również ryzyko powstawania podrażnień ze względu na brak syntetycznych barwników, które mogłyby uczulać.

Konopna maseczka ochronna V2 dostępna tutaj: Maseczka konopna V2

Przyjazne dla Ciebie i środowiska

Tkaniny z włókien konopi są przeciwbakteryjne, dlatego para z oddychania, która osiada na materiale, nie stanie się siedliskiem dla rozwoju bakterii. Naturalne włókno konopne było wykorzystywane już od tysięcy lat, jest bliskie i przyjazne człowiekowi, nie uczula.

maseczka konopna

Można powiedzieć, że maseczki konopne są w 100 % naturalne, pochodzenia roślinnego i biodegradowalne… poza plastikowym stoperem.

Jakość materiału oraz solidne wykonanie są gwarancją, że te maseczki wytrzymają o wiele więcej niż inne, dzięki temu oszczędzisz nie tylko pieniądze, ale również przyczynisz się do ochrony środowiska.

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.