W Izraelu dron zrzucił 500 torebek z marihuaną

Konopie Indyjskie to temat bardzo popularny, nie tylko przez częste badania naukowe jakie się tam wykonuje ale także ze względu na historyczne konotacje. Ostatnie badania wykryły żywicę konopi indyjskich na ołtarzu w świątyni zbudowanej około 750 roku pne. To oznacza, że już starożytne biblijne plemiona w Izraelu stosowały marihuanę. Powodem było prawdopodobnie wywoływanie efektów halucynogennych w ramach rytuałów kultowych. 

Deszcz marihuany w centrum miasta

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Tel Awiwu w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Co było tego powodem?

Z nieba spadł dosłownie deszcz marihuany kiedy to dron zrzucił setki małych torebek na ulice Tel Awiwu.

Prezent czy nieudana transakcja?

Zjawisko, które niewątpliwie można nazwać niezwykłym zwróciło uwagę wielu osób. Znalazło się nawet kilku śmiałków, którzy wyskakiwali na środek ruchliwej drogi w celu pozbierania jak największej ilości torebeczek pomimo trąbiących kierowców.

Jak to możliwe, że tego typu sytuacja miała miejsce? Czy był to prezent od rządu Tel Awiwu dla mieszkańców miasta, a może nieudana transakcja?

Prawdopodobnie za całą akcją stoi grupa o nazwie “Green Drone”. Tuż przed wydarzenie grupa napisała w aplikacji Telegram: “Już czas, moi drodzy bracia. Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to zielony dron rozdający darmową marihuanę z nieba. Cieszcie się moi ukochani bracia, to jest wasz pilot, który upewni się, że wszyscy otrzymamy darmową miłość ”.

Jak się okazuje nie jest to pierwszy tego typu gest ze strony grupy “Green Drone”. Prezenty z marihuaną grupa planuje kontynuować zrzucając co tydzień jeden kilogram marihuany pod nazwą “deszcz konopi”.

Według The Jerusalem Post, zrzut nie odbył się bez komplikacji. Dwie osoby, które były podejrzane o sterowanie dronem zostały aresztowane.

Zmiany, zmiany…

Pomimo tego, że Izrael jest jednym z państw gdzie badania nad medycznymi właściwościami marihuany są bardzo aktywne, to posiadanie konopi indyjskich bez odpowiednich medycznych pozwoleń jest wciąż nielegalne.

dron marihuana

Jest jednak cień nadziei, że się to zmieni. Na tapecie jest obecnie ustawa, która dotyczy dekryminalizacji konopi indyjskich oraz druga ustawa, która dotyczy legalizacji marihuany dla osób pełnoletnich. Obie zostały po głosowaniu przyjęte do wstępnego czytania. Trzymamy kciuki!


Źródło:

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.