Sejm wraca do prac nad leczniczą marihuaną

“W przyszłym tygodniu Sejm, po długiej przerwie, zajmie się projektem ustawy dotyczącym legalizacji tzw. medycznej marihuany. Na posiedzeniu plenarnym sprawozdanie z prac nad projektem przedstawi sejmowa Komisja Zdrowia.

Prace nad projektem dot. dostępu do tzw. medycznej marihuany w nadzwyczajnej podkomisji sejmowej trwały o kilka tygodni dłużej, niż przewidywano i były bardzo burzliwe.

Ostatecznie w projekcie złożonym przez posłów Kukiz’15 i pilotowanym od początku przez Piotra Liroya-Marca, znalazły się dość znaczące korekty. Według proponowanych zapisów, pacjenci będą mieli możliwość wykupienia leków na bazie marihuany na podstawie wystawionej przez lekarza recepty, ale leki te nie będą refundowane. W Polsce nie będzie też upraw marihuany do celów medycznych.

Komisja zdrowia ostatecznie przyjęła projekt na początku lutego. Dopiero teraz Sejm wraca do prac nad ustawą. W przyszłym tygodniu zaplanowane zostało drugie czytanie. Prawdopodobnie na tym samym posiedzeniu Sejmu odbędzie się też głosowanie nad całością ustawy.”

Autor: Aleksandra Smolińska
Foto: Sejm/K.Białogórski
Źródło: www.politykazdrowotna.com

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.