Nie możemy oddać produkcji marihuany w ręce zachodnich koncernów!

Nasi naukowcy działający na granicy prawa, osiągnęli naprawdę dużo. Nie możemy tego sprzedać obcym koncernom – mówił poseł Piotr Liroy-Marzec, wymieniając zalety stosowania medycznej marihuany.

Na antenie Radia Wnet, 18 stycznia br. poseł Piotr Liroy-Marzec podkreślał, że medyczne zastosowanie marihuany nie jest niczym nowym.

Badania trwają od dwudziestu lat. Minister Radziwiłł wielokrotnie kłamał, mówiąc, że nie ma w Polsce badań – powiedział Liroy

Piotr Marzec podkreślał, że marihuana nie jest panaceum na wszystko, ale jest ważna dla leczenia wielu osób.

Mamy badania, w których choćby ludzie chorzy na padaczkę lekooporną, która do tej pory ich zabijała, mają szansę żyć normalnie. Sto, dwieście napadów padaczki dziennie. Wtedy nie choruje jeden z członków, tylko cała rodzina. Cała rodzina się poświęca dla tego dziecka, żeby ratować jego życie każdego dnia. Po podaniu marihuany nagle te dzieci wracają do rzeczywistości, mają jeden, dwa napady w ciągu miesiąca.

Poseł grupy Kukiz 15 zwrócił również uwagę, że obecny projekt ustawy jest kompromisem, na który zgodziły się wszystkie partie.

Możemy uprawiać tę marihuanę w kraju, w instytutach naukowych, nigdzie więcej. Instytut Włókien Naturalnych jest idealnym miejscem, które może rozwijać nas naukowo, możemy stać się ważnym ośrodkiem naukowym, jeżeli chodzi o medyczną marihuanę i być wielkim potentatem.  Nasi naukowcy działający na granicy prawa, osiągnęli naprawdę dużo. Nie możemy tego sprzedać obcym koncernom. Tak zrobiliśmy z przemysłem, mamy hipermarkety, które zniszczyły nasze małe sklepiki. Po to poszedł PiS, żeby repolonizować niektóre rzeczy, a z medyczną marihuaną chce odwrotności.

Standardem stało się to że w każdej dużej sprawie i za którą idą pieniądze, zawsze działają firmy lobbyingowe. Zdaniem Liroya widać już walkę z polską marką.

Dzisiaj też dzieje się walka z ludźmi, którzy wytwarzają oleje CBD, CBC, CBG. To są oleje, które dzisiaj są wytwarzane legalnie, bo są wytwarzane z konopi przemysłowej. Zaczęliśmy robić najlepszej jakości oleje CBD na świecie i co się stało? GIS nie wydaje pozwoleń wszystkim tym ludziom, bo skoro to nie są leki, to się wydaje pozwolenia na suplementy diety. Tu widzę bardzo duży lobbing zachodnich koncernów. Życzę państwu i sobie, żebym nigdy nie musiał iść i powoływać się na ten projekt ustawy, że chcę dostać medyczną marihuanę, bo to będzie oznaczało, że mam poważny problem – powiedział Piotr Liroy-Marzec.

posłuchaj audycji na antenie Radia Wnet: link
źródło: Radio Wnet

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.