Nie będę popierać produkcji marihuany w Polsce

Podczas wywiadu dla Polskiego Radia Wrocław, Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński pytany na temat poparcia projektu ustawy o medycznej marihuanie, umożliwiającego w Polsce jej hodowlę oraz stosowanie odparł:

Zależy od tego, co w tym projekcie będzie. Jeżeli będzie chodziło o to, żeby marihuana mogła być stosowana leczniczo, a przynajmniej część lekarzy twierdzi, że to pomaga w pewnych wypadkach, to oczywiście nie mam nic przeciwko temu. Natomiast tam są też projekty dalej idące, chodzi o produkcje marihuany w Polsce, tutaj popierać tego nie będę. Nawet gdyby było wiele przypadków – a lekarze twierdzą, że nie jest ich wiele, w których ta marihuana jest potrzebna, to po prostu można to kupić.

W czwartek projekt w tej sprawie trafi do podkomisji, potem powinien trafić pod głosowanie do komisji zdrowia. Miejmy nadzieję że sprawa szybko się wyjaśni.

źródło: radiowroclaw.pl
zdjęcie: Andrzej Owczarek (Radio Wrocław)

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.