Ksiądz konopie indyjskie zamawiał pocztą

W toku postępowania prowadzonego w sprawie udzielenia środków zabronionych w postaci konopi indyjskich, ujawniono, że jednym z odbiorców był… duchowny. Może chciał zrobić z nich kadzidło na jakąś ważną ceremonię? W każdym razie – Archidiecezja nie chce komentować i zawiesiła księdza Tomasza Ś. w funkcji proboszcza. Ksiądz konopie indyjskie zamawiał pocztą!

Początkiem marca prokuratura w Radomsku wszczęła postępowanie w sprawie handlu konopiami indyjskimi. W wyniku śledztwa zatrzymano dilerów oraz ich klientów, w śród których jak się okazało, był… proboszcz parafii Jedlno z Archidiecezji częstochowskiej.

Ksiądz konopie indyjskie zamawiał pocztą… na adres plebani.

6 marca zatrzymano czteroosobową grupę zajmującą się udzielaniem amfetaminy i marihuany. Grupa dilerów rozprowadzała środki odurzające za pomocą przesyłek pocztowych. W toku dalszych czynności obejmujących sprawdzanie adresatów, śledczy natrafili na adres plebani i księdza proboszcza.

Po nitce do kłębka

Agenci śledczy znając adresy odbiorców dnia 18 marca zatrzymali księdza Tomasza Ś. Na plebani w trakcie przeszukania ujawniono i zabezpieczono środki odurzające. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na plebanie dostarczane były również zagraniczne przesyłki z środkami niedozwolonymi.

Zarzuty

Proboszcz przyznał się do stawianych zarzutów, a wobec księdza zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Ponadto zabezpieczono majątek w kwocie 5 tyś. złotych na poczet przyszłych konsekwencji karnych. Prokuratura postawiła księdzu dwa zarzuty:

  • posiadania nielegalnych substancji narkotycznych – do 3 lat więzienia,
  • niedozwolonego wewnątrzwspólnotowego nabycia – do 5 lat więzienia.
Kadzidła nie będzie…

Przecież ksiądz konopie indyjskie mógł wykorzystywać do kadzenia…

ksiądz konopie indyjskie

Wraz z dniem zatrzymania przez prokuraturę Archidiecezja częstochowska zawiesiła księdza w pełnieniu wszystkich obowiązków duszpasterskich… zwłaszcza tych związanych obsługą kadzielniczki.

W dniu 18 marca br. Kuria Metropolitalna w Częstochowie otrzymała informację o zatrzymaniu ks. Tomasza Ś. Archidiecezja Częstochowska, do czasu wyjaśnienia stawianych duchownemu zarzutów i dla dobra śledztwa, powstrzymuje się od wszelkich komentarzy na ten temat.

Duchowny został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków duszpasterskich i zwolniony z urzędu proboszcza, pozostając do dyspozycji Policji i Prokuratury, a administrację parafią i troskę o nią przejął dziekan miejscowego dekanatu.

Współpracujemy z organami śledczymi w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności, oczekując na wyniki ich działań, które będą podstawą do ewentualnego podjęcia dalszych konsekwencji kanonicznych – podaje rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej.

Zdania są podzielone

Jak Kuria uważa, że czyn taki okrywa niesławą parafię i całą archidiecezję, tak internauci utworzyli grupę wspierającą księdza Tomasza w działaniach. Niestety grupa została szybko zablokowana.

Nas jednak zastanawia jak często i jak powszechnie są stosowane konopie indyjskie wśród duchowieństwa. Od wieków wiadomo, że w wielu kulturach konopie pozwalały na duchowe przeżycia. Czy księża zaczynają doceniać te mistyczne możliwości konopi? To już nie pierwszy przypadek ujawnienia konopi indyjskich wśród duchowieństwa. Czy konopie pozwalają im na lepszy kontakt z Bogiem? Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na te pytania.

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.