Waporyzator do medycznej marihuany jako prezent? Jak najbardziej!

Jeśli Twoja bliska osoba używa marihuany – nieważne, czy w celach medycznych czy rekreacyjnie – waporyzator będzie dla niej doskonałym prezentem. Ten prezent sprawi, że korzystanie z dobrodziejstw marihuany nie będzie za sobą pociągało szkód zdrowotnych i będzie znacznie przyjemniejsze – zarówno dosłownie, jak i w wymiarze ekonomicznym. Poniżej wyjaśniamy, czym jest waporyzator, który model sprawdzi się najlepiej oraz gdzie zakupić takie urządzenie.

Z poniższego tekstu dowiesz się, które waporyzatory będą najlepsze dla użytkowników rekreacyjnych, a które dla medycznych użytkowników marihuany. Radzimy również, jakie miejsce będzie najlepsze na zakup waporyzatora bez przykrych niespodzianek. Po kolei jednak – zacznijmy od tego, czym dokładnie jest waporyzator i czemu warto go zakupić.

Czym jest waporyzator i na czym polega waporyzacja?

Waporyzator jest urządzeniem służącym do waporyzacji, czyli podgrzewania suszu marihuany, co prowadzi do odparowania zawartych w nim kannabinoidów, jednak bez zachodzenia spalania. Z jakimi korzyściami wiąże się takie rozwiązanie? Pierwszą z nich jest to, że korzystanie z waporyzatora pozwala na zredukowanie szkód zdrowotnych towarzyszących korzystaniu z marihuany praktycznie do zera. Zamiast zawierającego substancje smoliste, rakotwórcze związki oraz szereg toksyn dymu, osoba korzystająca z waporyzatora wdycha jedynie całkowicie obojętną dla zdrowia parę, pozbawioną rakotwórczych związków, substancji smolistych oraz wszystkich toksyn będących pobocznym produktem procesu spalania. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do osób korzystających z marihuany w celach medycznych, często poważnie chorych. Waporyzacja umożliwia przyjmowanie kannabinoidów przez osobę chorą bez narażania jej na dodatkowy uszczerbek na zdrowiu, co w przypadku zwyczajnego palenia nie jest możliwe. Waporyzacja jest pod wieloma względami rozwiązaniem lepszym  również od oleju RSO, który jeśli jest produkowany w prymitywnych warunkach to często nie jest w pełni oczyszczony z użytych podczas produkcji rozpuszczalników, dodatkowo jest zaś drogi a jego jakość często pozostawia wiele do życzenia. „Waporyzacja jest zdecydowanie najlepszą formą przyjmowania medycznej marihuany, w tej kwestii zgodni są eksperci oraz lekarze przepisujący medyczną marihuanę.” – dowiadujemy się od Ryszarda Fazowskiego, eksperta ds. waporyzacji ze sklepu www.VapeFully.com/pl.

Także rekreacyjni użytkownicy marihuany powinni bliżej przyjrzeć się zjawisku waporyzacji. Oprócz omówionych powyżej korzyści zdrowotnych, kolosalną zaletą waporyzacji jest jej wydajność, przekładająca się na oszczędność – osoba korzystająca z waporyzatora jest w stanie uzyskać takie same efekty jak w przypadku palenia, jednak zużywając do tego znacznie skromniejszą ilość marihuany, nawet o 50% mniejszą. Jak nie trudno się domyślić, mniejsze zużycie materiału wiąże się ze znacznymi oszczędnościami. Brak dymu oznacza zaś, że waporyzacja nie wiąże się ze zmuszaniem innych osób (np. domowników lub współlokatorów) do biernego palenia, dym nie wnika też w ubrania, włosy, ściany i meble. Druga korzyść związana z brakiem dymu to ogromna dyskrecja towarzysząca waporyzacji – aromat pary z waporyzatora  jest jedynie wyczuwalny w bardzo niewielkim stopniu, bardzo szybko też znika, analogicznie jak zapach pary z e-papierosa. Aspekt dyskrecji jest zaś ogromną zaletą, szczególnie jeśli mieszkamy w kraju o regulacjach prawnych mało przyjaznych dla użytkowników marihuany, jak np. Polska. „Waporyzator będzie doskonałym prezentem zarówno dla bliskiej osoby sięgającej po marihuanę za względów medycznych, dla naszego partnera korzystającego z niej rekreacyjnie, lub dla samego siebie, jeśli chcemy dać nieco wytchnienia drogom oddechowym odczuwającym skutki wieloletniego palenia.” – dodaje Ryszard Fazowski ze sklepu VapeFully.

Najlepsze waporyzatory do użytku medycznego oraz rekreacyjnego

Zdecydowana większość waporyzatorów dostępnych obecnie w sprzedaży jest przeznaczona do użytku rekreacyjnego, jednak istnieje również szereg urządzeń dedykowanych do użytku medycznego. Na początku przyjrzyjmy się modelom dla rekreacyjnych użytkowników marihuany. W chwili obecnej rekordy popularności bije PAX 3 Vaporizer, przez większość recenzentów uznawany za najlepszy waporyzator, jaki powstał do chwili obecnej. Jest to niezwykle dyskretny i mały waporyzator, cechujący się doskonałą jakością produkowanej pary i niezwykłym zaawansowanie technicznym. Dla przykładu, pracą urządzenia da się sterować z poziomu smartfona, przy pomocy aplikacji mobilnej. Innym świetnym, a jednocześnie nieco bardziej przyjaznym cenowo modelem jest AirVape XS Vaporizer – jest to również urządzenie o bardzo kompaktowych gabarytach, cechujące się ogromną dyskrecją użytkowania, zaś wizualnie przypominające e-papierosa z górnej półki cenowej.

Użytkownicy medyczni powinni zwrócić uwagę na możliwość precyzyjnej (z dokładnością do 1 stopnia) regulacji temperatury oraz ogólną łatwość obsługi i użytkowania. Do celów medycznych bez dwóch zdań najlepiej nadaje się Volcano Vaporizer. Jest to model stacjonarny, czyli przeznaczony do użytku tylko w domu i wymagający dostępu do stałego źródła zasilania (gniazdka elektrycznego). Volcano produkowaną przez siebie parą napełnia specjalny balon, który jest następnie odczepiany od urządzenia i użytkownik wdycha zebraną w nim parę. Taki schemat działania oznacza wielką łatwość inhalacji i możliwość dostarczenia balonu pełnego pary do miejsca, w którym znajduje się użytkownik – to bardzo istotne w odniesieniu do osób mających problemy ze swobodnym przemieszczaniem się, np. osób obłożnie chorych. Dla osób ceniących sobie większą mobilność i możliwość inhalacji również poza domem, doskonałą propozycją jest Mighty Vaporizer, który jest modelem przenośnym zasilanym bateriami. Podobnie jak Volcano dostarcza on pary o najlepszej dostępnej jakości i doskonale nadaje się do użytkowania medycznego. Volcano oraz Mighty są waporyzatorami rekomendowanymi pacjentom medycznej marihuany w krajach posiadających programy leczenia medyczną marihuaną.

Najlepsze miejsce na zakup waporyzatora?

Choć w naszym kraju działa szereg sklepów oferujących urządzenia do waporyzacji, bez dwóch zdań najlepszym miejscem na zakupy jest internetowy  sklep z waporyzatorami VapeFully. Sklep ten wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim tym, że swoim klienom oferuje tylko i wyłącznie bezpieczne dla zdrowia i sprawdzone modele waporyzatorów, co nie jest praktyką częstą. Co jeszcze bardziej istotne, VapeFully jest jedynym sklepem oferującym darmowe i fachowe porady ekspertów dotyczące wyboru konkretnego modelu waporyzatora, co ma ogromne znaczenie w przypadku początkujących użytkowników – na rynku dostępnych jest bowiem ponad 100 różnych modeli waporyzatorów.

Bez dwóch zdań, waporyzacja jest najlepszą formą korzystania z medycznej marihuany. Zakup waporyzatora odpowiedniej jakości jest więc jak najbardziej wskazany, zarówno w przypadku medycznych, jak i rekreacyjnych użytkowników marihuany, naszej drugiej połówki czy nas samych – waporyzacja jest po prostu wspaniała!

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.