Najbardziej oszczędne vaporizery różnych typów

Dla wielu użytkowników vaporizerów to właśnie oszczędność jest najważniejszą cechą danego modelu. Trudno się dziwić – susz, jak wiadomo, darmowy nie jest. Przygotowaliśmy więc dla Was zestawienie, w którym omawiamy najbardziej oszczędne waporyzatory w poszczególnych kategoriach. Sprawdź, który vaporizer będzie najlepszy dla Ciebie!

O oszczędności danego waporyzatora decyduje kilka czynników, przede wszystkim jest to ilość suszu zużywanego do każdej inhalacji oraz moc pary produkowanej przez dane urządzenie. „Najbardziej oszczędne będą więc waporyzatory cechujące się niewielkim rozmiarem komory grzewczej i jednocześnie dużą mocą pary – używając takich urządzeń osiągniemy mocne efekty przy wykorzystaniu niewielkich ilości suszu.” – tłumaczy Ryszard Fazowski, ekspert z zakresu waporyzacji z VapeFully. Poniżej możecie zapoznać się informacjami na temat wybranych przez nas najbardziej oszczędnych przenośnych vaporizerów elektronicznych, butanowych oraz stacjonarnych.

Arizer Solo 2 – niezwykły smak, niezwykła oszczędność

Arizer Solo 2 Vaporizer to urządzenie pod wieloma względami niezwykłe. Jego komora grzewcza nie znajduje się wewnątrz urządzenia jak w innych vaporizerach – zamiast tego jest ona umiejscowiona w zakończeniu przedłużonego szklanego ustnika, który jest montowany w osłonie grzałki. Komora na susz jest niewielkich rozmiarów – mieści ona maksymalnie ok. 0,15 g zmielonego suszu, jednak urządzenie będzie działać dobrze nawet nabijemy do niej zaledwie 0,1 g. Tak skromna ilość suszu pozwala na długą, 10-minutową inhalację, podczas której użytkownik Arizer Solo 2 będzie mógł kilkanaście razy zaciągnąć się smakowitą parą. Jednocześnie para jest na tyle mocna, że wykorzystanie zawartości jednej komory potrafi dostarczyć bardzo mocnych efektów. W praktyce więc można powiedzieć, że 0,1 g suszu będzie w stanie dostarczyć nam intensywnych doznań, w pełni satysfakcjonujących nawet dla zaawansowanych użytkowników marihuany. Prosta matematyka wystarczy, aby dojść do wniosku, że 1 gram marihuany pozwoli na aż 10 inhalacji! Taka wydajność umożliwia niezwykle oszczędne gospodarowanie zielonym suszem i pozwala na znaczne obniżenie jego zużycia. Jest to więc zdecydowanie jeden z najbardziej oszczędnych modeli elektronicznych, jakie są dostępne obecnie w sprzedaży. Na ogromnej oszczędności materiału i dużej mocy pary zalety Arizer Solo 2 bynajmniej jednak się nie kończą. Para ma kontakt jedynie z wysokiej jakości szkłem, co przekłada się na niezwykle czysty smak pary produkowanej przez ten waporyzator. Temperatura waporyzacji jest osiągana bardzo szybko – maksymalnie w 40 sekund. Bateria jest zaś bez wątpienia najmocniejszą, z jaką spotkaliśmy się w przypadków vaporizerów przenośnych – umożliwia ona aż do 3 godzin pracy na jednym ładowaniu! Arizer Solo 2 bez dwóch zdań jest jednym z najciekawszych dostępnych obecnie przenośnych vaporizerów elektronicznych.

OmniVap Vaporizer – niepozorny król oszczędności

Tak jak Arizer Solo 2 jest w naszej ocenie najoszczędniejszym elektronicznym vaporizerem przenośnym, tak OmniVap Vaporizer jest zdecydowanie najbardziej oszczędnym spośród wszystkich vaporizerów. Jest to model butanowy – do ogrzania suszu wykorzystuje ciepło powstałe w wyniku spalania butanu w zewnętrznym palniku. Co decyduje o tak wspaniałej oszczędności OmniVap’a? Jego komora grzewcza mieści maksymalnie 0,1 g zmielonego suszu, natomiast jej rozmiar jest regulowany – montując znajdujące się na jej dnie sitko w innej pozycji będziemy w stanie zmniejszyć rozmiar komory o 25% lub nawet o 50%. „Warto jednak podkreślić, że nawet gdy nie zmniejszamy rozmiaru komory to nie musimy jej wypełniać w całości by OmniVap działał w prawidłowy sposób. W praktyce 0,05 g wystarczy by osiągnąć pożądane rezultaty. Łatwo policzyć, jak wielka to oszczędność w dłuższej perspektywie czasowej.” – komentuje ekspert z www.VapeFully.com/pl. Taka wydajność nie byłaby jednak możliwa gdyby nie ogromna moc pary produkowanej przez OmniVap Vaporizer. Nabicie do komory ilości rzędu 0,05 g suszu pozwala na kilka solidnych wdechów pary, które zapewnią efekty zaskakujące nawet dla fanów zioła z wieloletnim doświadczeniem – efekty będą o wiele mocniejsze niż w przypadku zdecydowanej większości modeli elektronicznych. Dodatkowo, OmniVap Vaporizer jest niezwykle mały – jest niemalże dokładnie wielkości zwykłego papierosa. Jeśli więc poszukujemy największej możliwej oszczędności to zapewni nam ją właśnie OmniVap Vaporizer.

Arizer Extreme Q 6.0 Vaporizer, czyli niezwykle oszczędny model stacjonarny

Choć vaporizery stacjonarne zazwyczaj wymagają nabicia do komory dość sporej ilości suszu, Arizer Extreme Q 6.0 Vaporizer nie potwierdza tej prawidłowości. Zacznijmy od tego, że w przypadku tego modelu susz może zostać załadowany na 2 sposoby. Sposobem domyślnym jest wsypanie suszu do szklanej komory Cyclone Bowl, jednak ten sposób jest raczej mało oszczędny – wymaga zużycia ok. 0,4 g suszu, co jest ilością wystarczającą dla co najmniej kilku osób. Sposobem alternatywnym jest zaś tzw. Elbow-Pack, czyli nabicie suszu nie do szklanej komory a do wklęsłego siteczka, które jest montowane w szklanym kolanku, do którego jest następnie podłączany wąż inhalacyjny lub balon. Susz będzie wówczas znajdował się dalej od grzałki, przez co gorące powietrze straci nieco temperatury nim do niego doleci. Z tego względu zalecane jest ustawienie temperatury nieco wyżej niż przy domyślnej metodzie nabicia suszu. Najważniejsze jest jednak co innego – korzystając z metody Elbow-Pack do jednej inhalacji wykorzystywać będziemy zaledwie 0,1-0,15 g zmielonego suszu. Taka jego ilość pozwoli na kilka potężnych chmur przez wężyk lub napełnienie parą całego balonu, z którego jest ona wdychana. Para jest przy tym na tyle mocna, że wykorzystanie takiej ilości dostarczy bardzo intensywnych doznań. Zestawiając tę ogromną moc z bardzo niewielką ilością zużywanego suszu dochodzimy do wniosku, że Arizer Extreme Q 6.0 Vaporizer to zdecydowanie jeden z najoszczędniejszych vaporizerów stacjonarnych – większość tego typu urządzeń wymaga zużycia do inhalacji około 0,5 g zmielonego zioła. Jeśli więc poszukujesz oszczędnego waporyzatora stacjonarnego to Arizer Extreme Q 6.0 zdecydowanie będzie dobrym wyborem, szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy jego bardzo konkurencyjną cenę.

Który z najoszczędniejszych vaporizerów będzie najlepszy dla Ciebie?

Powyższe modele waporyzatorów należą do najbardziej oszczędnych urządzeń w poszczególnych kategoriach – pozwolą one na osiągnięcie mocnych rezultatów przy użyciu bardzo skromnych ilości suszu. Wszystkie powyższe modele posiada w swojej ofercie sklep z vaporizerami VapeFully, który polecamy Wam jako najlepsze miejsce na tego typu zakupy – urządzeń niskiej jakości, jak Snoop Dogg G Pen czy Titan 2 Hebe, po prostu w tym sklepie nie znajdziecie.

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.