Microchipy i koronawirus – nowe kierunki konopnych spółek?

Wybuch epidemii bardzo wyraźnie wpłyną na wiele sektorów gospodarczych, a producenci często przebranżawiają się, aby utrzymać się na rynku. Zdarza się, że pozornie nic wcześniej nie łączące spółki zaczynają razem współpracować. Wybuch epidemii stworzył możliwości dla korporacji, które szybko reagują na zmieniającym się rynku. Tak również wynika z raportów jednej ze spółki konopnej. Sprawdźcie co łączy microchipy i konopie…

Hemp&Wood – Hemp&Health

Polska spółka z sektora konopnego oświadczyła, że w związku z zaistniałą globalną sytuacją oraz zapotrzebowaniem na środki medyczne, skupia swój profil działalności na innych celach. Spółka Hemp&Wood zmienia nazwę na Hemp&Health. Działalność opiera się teraz na imporcie i sprzedaży 4 rodzajów testów na obecność koronawirusa, maseczek medycznych.

Na tym nie koniec

Jak wynika z raportów spółki, 10 maja podpisano umowę dotyczącą zawiązania spółki biotechnologicznej produkującej microchipy – implanty, które umożliwiają wczesne wykrywanie biomarkerów sygnalizujących m.in. infekcje wirusowe, w tym Covid-19.

Microchipy

Umowę zawarto z amerykańską firmą Alivecel, której celem zawiązanie współpracy typu joint-venture.

Celem współpracy będzie oferowanie systemów monitorowania zdrowia w postaci implantu wszczepianego użytkownikom w dłoń między kciukiem a palcem wskazującym – czytamy w raporcie.

Joint-venture prowadzić będzie badania w zakresie produkcji żywych komórek w celu pomiaru i wykrywaniu białek wytwarzanych przez wirusy COVID/SARS/MERS, a także markerów glukozy, insuliny, nowotworów, zawału serca i innych. Monitorowanie „in vivo” będzie się odbywać w czasie rzeczywistym.

Microchip hand

Pełna treść treść raportu: “Umowa dotycząca zawiązania spółki biotechnologicznej” 

Czy czeka nas życie rodem z filmu sci-fi?

Producenci wskazują na korzyści z microchipów. Sprawdzają się już w niektórych krajach, zastępując karty płatnicze, klucz do domu czy bilet komunikacji miejskiej.

Pytanie brzmi jednak: “Czy tak naprawdę jest to nam wszystkim potrzebne?

Microchip cyborg

Takie microchipy są sprzężone z układem nerwowym i mają ciągłe połączenie za pomocą fal radiowych z centrum medycznym lub programem zarządzanym przez użytkownika (jak zapewniają producenci).

Jednak wśród internautów wynikła ogromna dyskusja na temat zagrożeń jakie mogą wynikać z chipów kontrolujących nasze parametry. Wiele osób łączy microchipy oraz włączenie nadajników 5G. Społeczeństwo miałoby być kontrolowane, a prywatność znacznie ograniczona.

Microchip app

Hemp&Chip

Spółki sektora konopnego rozszerzają działalność na wyjątkowo niebezpiecznym gruncie. microchipy wywołały spore obawy i kontrowersje. W dobie dzisiejszego przewrotu gospodarczego dla wielu spółek liczą się niestety notowania na giełdzie oraz zysk. W ofercie nie spotkamy już produktów z konopi, a jedynie testy na wirusa.

Jednym z przykładów jest podpisanie w dniu 24/03/2020 umowy z chińską firmą Innovita (Tangshan) Biological Technology Co., Ltd., na podstawie której spółka została dystrybutorem na terytorium Polski produktów Innovita, w tym testów na koronawirusa 2019-nCoV Ab (Colloidal Gold).

Niestety duże spółki dysponujące ogromnymi finansami, często działają stricte giełdowe. Z najnowszych raportów wynika, że kilka dni temu spółka weszła w posiadanie 350.000 akcji. Po powyższej transakcji microchipposiada 1.453.200 akcji dających 7,57% w głosach i kapitale zakładowym w Cannabis Poland S.A.


Źródło:


Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.