Konopie w polskich aptekach – Gdzie kupisz?

Nie dawno pisaliśmy o kanadyjskiej firmie Spectrum Cannabis, która jako pierwsza w Polsce uzyskała pozwolenie na import suszu konopi indyjskich do polskich aptek. Do tej pory mało kto wierzył że susz medycznej marihuany będzie dostępne na polskim rynku. Ku zdziwieniu wszystkim pojawi się ona już od 17 grudnia br. w trzech polskich aptekach.

Z informacji jakie udało nam się uzyskać z Centrum Terapeutycznego Max Hemp pierwsze recepty na medyczną marihuanę będzie można zrealizować w poniższych aptekach:

Lista aptek:
  • Apteka PRIMA, ul. Garbary 51, Poznań
  • Apteka PRIMA, ul. Spółdzielców 31B, Konin
  • Apteka PRIMA, ul. Budziszyńska 107, Wrocław

Susz który będzie można nabyć za okazaniem recepty będzie zwierał 19% THC oraz mniej niż 1% CBD.

Ponadto Spectrum Cannabis zapowiada w 2019 roku wprowadzenie do obrotu na polski rynek kolejnych dwóch produktów: susz o zawartości THC 12 – 15% oraz 20% olej CBD. W planach spółki są także różnego rodzaju szkolenia mające na celu edukację lekarzy w zakresie leczenia pacjentów medyczną marihuaną.

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.