Mało dyskretne vaporizery, których działanie Cię zadziwi

Mówiąc o waporyzacji bardzo często zwraca się uwagę na dyskrecję korzystania z waporyzatorów – nie tylko produkują one o wiele mniej zapachu niż klasyczne palenie, ale też bardzo często wyglądem przypominają e-papierosy, dzięki czemu nie przyciągają zaciekawionych spojrzeń. Z naszego tekstu dowiecie się o urządzeniach, które idą pod prąd temu trendowi – nie wyglądają ani trochę dyskretnie, za to działają świetnie. Jeśli więc będziesz się inhalować w ustronnych miejscach i dyskrecja ma dla Ciebie drugorzędne znaczenie – sprawdź te vaporizery!

Spośród wielu dostępnych na rynku modeli niektóre waporyzatory przenośnie najzwyczajniej rzucają się w oczy. Z tego powodu szerokim łukiem omijają je użytkownicy ceniący sobie dyskretny wygląd urządzenia, umożliwiający korzystanie z niego w miejscach publicznych. Jeśli jednak nie należymy do tej grupy i dyskrecja nie jest nas szczególnie ważna, ponieważ – przykładowo – waporyzować planujemy i tak tylko w domu czy u znajomych, wówczas warto rozważyć któryś z poniższych modeli. Każdy z nich wyróżnia się jakąś wyjątkową cechą, która z nawiązką rekompensuje mało dyskretny wygląd. „Tego typu vaporizery często określa się nawet osobną kategorią – są tzw. urządzenia typu home portable, czyli przenośne ale przeznaczone do użytku przede wszystkim w domu. Zazwyczaj cechują się one większą mocą niż małe i dyskretne modele przenośne, jak np. DaVinci IQ Vaporizer.” – komentuje w rozmowie z nami Ryszard Fazowski z firmy VapeFully, ekspert z zakresu waporyzacji. A że z wiadomych względów z konopi indyjskich najbezpieczniej jest korzystać w zaciszu własnego domu, to mało dyskretny wygląd urządzenia niekoniecznie musi być problemem. Przyjrzyjmy się więc bliżej tym urządzeniom.

Arizer Solo 2 Vaporizer – bestia nie musi być piękna

Podobnie jak pierwsza generacja tego waporyzatora, Arizer Solo 2 Vaporizer zdecydowanie nie wygląda dyskretnie. Choć jest nieco odchudzony względem swojego poprzednika, to wciąż jest zwyczajnie duży – nawet mając bardzo duże dłonie nie damy rady go w nich schować. Ponadto, cechą znacznie umniejszającą dyskrecję korzystania z Arizer Solo 2 jest długi szklany ustnik, który wystaje z górnej części waporyzatora – wygląda on dość intrygująco. Podczas inhalacji w miejscach publicznych szanse na to, że Arizer Solo 2 nie będzie zwracał na nas uwagi postronnych osób oscylują w okolicach zera. Mało dyskretny wygląd nie zmienia jednak faktu, że Arizer Solo 2 należy do najlepszych waporyzatorów przenośnych dostępnych obecnie na rynku. Co decyduje o jego wyjątkowości? Pierwszą szczególną cechą tego modelu jest bateria, która zapewnia najdłuższą pracę na jednym ładowaniu spośród wszystkich przenośnych vaporizerów – około 3 godziny łącznej pracy urządzenia robią wrażenie. Taka żywotność baterii oznacza, że nawet jeśli sprzęt będzie używany kilka razy dziennie to ładowanie baterii nie będzie konieczne częściej niż raz na kilka dni, co stanowi kolosalną zaletę. Drugim szczególnym aspektem Arizer Solo 2 jest oszczędność tego modelu – to jeden z vaporizerów najbardziej sprzyjających oszczędności suszu. Do pełnej, kilkunastominutowej inhalacji, na którą składać będzie się wiele zaciągnięć parą, wystarczy zaledwie 0,1-0,15 g zmielonego suszu. Trzecią cechą decydującą o wyjątkowości Arizer Solo 2 jest niezwykła para produkowana przez ten waporyzator – połączenie wydajnego systemu grzewczego i ścieżki pary skonstruowanej w całości ze szkła zapewnia parę, która jest nie tylko bardzo mocna, ale również niezwykle czysta w smaku i delikatna dla dróg oddechowych. Myśląc nad waporyzatorem przenośnym zdecydowanie warto więc rozważyć Arizer Solo 2!

HydroBrick MAXX Vaporizer – wielki kloc drewna

Kolejny mało dyskretny model w naszym zestawieniu to HydroBrick MAXX Vaporizer. Jest to sporych rozmiarów waporyzator skonstruowany przede wszystkim z drewna i wyposażony w ogromny szklany ustnik oraz szklaną dyszę-wlot gorącego powietrza. Choć więc w pierwszej chwili HydroBrick MAXX Vaporizer nie przypomina waporyzatora, to na myśl przywodzić może jakąś nietypową fajkę do palenia marihuany. Jakby tego było mało, HydroBrick MAXX nie posiada żadnych komponentów elektronicznych i w związku z tym do ogrzania powietrza (które następnie ogrzewa susz) wykorzystywany jest mini-palnik butanowy (uprzedzając wszelkie pytania – tak, to bezpieczne dla zdrowia pod warunkiem używania wysokiej jakości butanu). Płomień palnika ogrzewa powietrze zasysane następnie przez szklaną dyszę do komory z suszem. Konieczność używania palnika jeszcze bardziej zmniejsza dyskrecję korzystania z tego waporyzatora, dodatkowo zaś wymaga on obsługi obiema rękami. Wszystko to sprawia, że HybroBrick MAXX to urządzenie zaprojektowane z myślą o użytku tylko i wyłącznie w domowym zaciszu. Wszystkie te niedogodności z nawiązką rekompensuje jednak fakt, że HydroBrick MAXX Vaporizer produkuje najmocniejszą parę spośród wszystkich vaporizerów przenośnych – zaledwie kilka jej wdechów może sprawić, że nawet doświadczeni użytkownicy marihuany będą musieli zrobić sobie przerwę i nieco ochłonąć. Konwekcyjne ogrzewanie gwarantuje, że para jest nie tylko mocna, ale jest też bardzo wysokiej jakości – jest niezwykle smaczna, delikatna dla dróg oddechowych i niedrapiąca po gardle. Długi i szeroki szklany ustnik gwarantuje z kolei idealne schłodzenie pary. Pod kątem produkowanej pary jest to więc waporyzator niemalże idealny. Wcale nie gorzej jest jeśli chodzi o wydajność – dla naprawdę mocnych efektów wystarczy inhalacja z wykorzystaniem bardzo niewielkich ilości suszu, tak małych jak 0.1-0.15 g. Zdecydowanie będzie to więc urządzenie umożliwiające ograniczenie ilości spożywanego suszu. Od klasycznego Sticky Brick’a model MAXX odróżnia to, że posiada on złącze umożliwiające podłączenie (zamiast szklanego ustnika) filtra wodnego lub nawet wielkiego bonga – stąd „hydro” w jego nazwie. Filtracja wodna jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ schładza i nawilża parę, w konsekwencji pozwalając na wdychanie o wiele większych ilości pary. „HydroBrick MAXX to zdecydowanie najciekawszy vaporizer butanowy i jeden z najlepszych modeli w ogóle.” – komentuje ekspert z VapeFully. Będzie to więc doskonały wybór dla wszystkich wielbicieli fajek wodnych.

Mighty Vaporizer – czołg wśród vaporizerów przenośnych

O tym waporyzatorze słyszał chyba niemal każdy, kto choć trochę interesuje się waporyzacją. Mighty Vaporizer od kilku lat przez większość ekspertów i recenzentów uznawany jest za najlepiej działający  vaporizer przenośny. Zacznijmy jednak od początku. Mighty to sporych rozmiarów waporyzator, który choć jest przenośny, to zdecydowanie nie należy on do mistrzów dyskrecji. Wyglądem przypominać może futurystyczną krótkofalówkę, jeśli zaś chodzi o jego rozmiar to jest on większy niż większość modeli przenośnych – z trudem mieści się do kieszeni spodni. W zamian za to, wśród elektronicznych vaporizerów przenośnych Mighty praktycznie nie ma konkurencji jeśli chodzi o moc i jakość pary – jest ona bardzo zbliżona do tej produkowanej przez legendarny stacjonarny Volcano Vaporizer. Nie jest to zresztą przypadek – producentem Mighty jest niemiecka firma Storz & Bickel, ta sama, której dziełem jest Volcano. Mighty nie tylko produkuje świetnej jakości parę, ale też doskonale ją chłodzi. Jest to możliwe dzięki bardzo sprytnie zaprojektowanej jednostce chłodzącej, znajdującej się nad komorą z suszem – para musi pokonać długą i krętą drogę zanim trafi do ustnika, wytrącając w tym czasie temperaturę. Dzięki temu inhalacje są bardzo komfortowe dla dróg oddechowych, i to pomimo wypuszczania przez użytkownika wielkich chmur pary. Urządzenie posiada precyzyjną regulację temperatury, możną ją regulować z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza. Dzięki temu parametry pary (jej moc i gęstość) można dopasować do indywidualnych preferencji użytkownika. Mighty Vaporizer cechuje się też bardzo wytrzymałą baterią – pozwala ona na aż 90 minut ciągłej pracy. Oznacza to, że nawet osoby inhalujące się bardzo często nie będą musiały ładować baterii codziennie. Doskonałą jakość wykonania urządzenia czuć od razu po wzięciu go do ręki – w końcu jest to urządzenie produkowane w Niemczech, nie w dalekiej Azji. Mighty może nie jest dyskretny z wyglądu, jest to jednak prawdziwy król vaporizerów przenośnych!

Dyskrecja to nie wszystko!

Choć powyższym waporyzatorom daleko do miana dyskretnych, to nie zmienia to faktu, że są to jedne z najlepszych dostępnych na rynku urządzeń do waporyzacji medycznej marihuany. Każdy z nich dostarczy wspaniałych wrażeń i idealnie sprawdzi się jako przenośne urządzenie do użytku w domu, u znajomych lub po prostu w ustronnym miejscu. Wygląd bowiem to nie wszystko – w przypadku waporyzacji najważniejsze jest działanie, to zaś stoi w przypadku tych urządzeń na najwyższym możliwym poziomie. Wszystkie powyższe modele posiada w swojej ofercie sklep z vaporizerami VapeFully, specjalizujący się w waporyzatorach klasy premium – z czystym sumieniem możemy polecić zakupy w tym miejscu.

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.