Dożynki Konopne – Sandomierz 2019

W ostatni weekend września odbędzie się jedyne takie wydarzenie w Polsce. Na pikniku rodzinnym połączonym z dożynkami konopnymi nie zabraknie najważniejszych postaci ze świata konopi. Wstęp będzie wolny, a wydarzenie będzie miało charakter informacyjny.

Nie zabraknie nowinek z zakresu zastosowania konopi w medycynie i w budownictwie. Będzie sporo informacji na temat rolnictwa oraz sposobu uprawy konopi od wysiewu po zbiór i przetwórstwo.  Targi,, prelekcje

Gdzie i kiedy?

Dożynki odbędą się w Sandomierzu na bulwarach wiślanych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zaczynamy w sobotę 28 września o 12:30. Zakończenie przewiduje się w niedzielę 29 września o 20:00. Miejsce zieleni w sąsiedztwie Wisły będzie dodatkowo podkreślać zamiłowanie do natury wszystkich przybyłych gości i zainteresowanych.

Skąd pomysł?

Idea zorganizowania takiego spotkania zrodziła się u pacjentki stosującej Medyczną Marihuanę. Niestety nie potrafiła uzyskać rzetelnych informacji od pobliskich lekarzy. Postanowiła zorganizować wydarzenie, na które zaproszone zostały osoby z największym doświadczeniem konopnym w kraju. Uczestnikami będą lekarze, farmaceuci oraz pacjenci, rolnicy i osoby związane z budownictwem.  Jednak doświadczenie osób z poza świata medycyny konwencjonalnej będzie najcenniejsze zarówno dla pacjentów jak i lekarzy.

I tak kameralne spotkanie stało się dużym piknikiem cieszącym się niebywałym zainteresowaniem… Targi, wystawy, prelekcje. Nie pozwól sobie, aby ominęło Cie takie wydarzenie.

Prelegenci

Na miejscu będzie można usłyszeć wypowiedzi prelegentów ze świata polityki, medycyny, budownictwa i rolnictwa. Nie zabraknie licznych twarzy medialnych oraz pacjentów. Wszyscy zaproszeni są ściśle związani z tematyką konopną w naszym kraju. Do najważniejszych postaci, które pojawią się na dożynkach zalicza się: Dorota Gudaniec, Samia Al Hameri jako Konopna Doktorka, Piotr Liroy Marzec, Mariusz Żak, Andrzej Dołecki, Jarosław Stadnik, Damian Szczygieł, Bogdan Jot, Jolanta Różycka, Krzysztof Różyński, Małgorzata Szakuła, Przemysław Zawadzki, Piotr Jastrzębski, Maciej Pawłowski oraz inni. Zaproszonym gościom – specjalistom w dziedzinie konopi, będzie można zadać pytania, na które ciężko jest czasami znaleźć wiarygodne odpowiedzi.

Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy wszystkich związanych w jakikolwiek sposób z konopiami oraz osoby, które chcą zasięgnąć fachowej wiedzy różnych tematach związanych z tymi roślinami. Na pikniku przewiduje się również emisję polskiego filmu dokumentalnego o Medycznej Marihuanie pt. “Podziemie nadziei“. Na dożynkach nie zabraknie naszej załogi z redakcji Marihuana.info.pl… Widzimy się na miejscu!!!

Link do wydarzenia dostępny tutaj —> “Dożynki Konopne w Sandomierzu”

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.