BLUEBERRY – poznaj jedną z wielu odmian medycznej marihuany

Nie trzymamy Was dłużej w niepewności i prezentujemy kolejny niezwykły szczep konopi. Nie ma chyba na świecie prawdziwego konopnego pasjonata, który nie znałby lub chociaż nie słyszał o wyjątkowej odmianie Blueberry, która swą nazwę zawdzięcza między innymi charakterystycznemu aromatowi i smakowi, przypominającemu jagody lub borówki. Ta regularna odmiana, stworzona w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych sięga swymi korzeniami późnych lat 70. XX wieku i jest hybrydą odmian indica. To właśnie od niej rozpoczyna się znana i ceniona seria szczepów Blue, które swą popularność zyskały przede wszystkim dzięki słynnemu bankowi nasion Dutch Passion.

Jak to się zaczęło?

Twórcą Blueberry jest DJ Short ze stanu Oregon, którego już w latach 70. XX wieku zainteresowały szczególnie szczepy pochodzące z Meksyku oraz z Tajlandii. Kiedy w Oregonie nastąpiły zmiany w prawie dotyczącym marihuany, DJ Short wraz z synem stworzył krzyżówkę Whitaker Blues, która nawiązywała do wcześniej opracowanych przez niego odmian o nazwie Blueberry. Ten oryginalny szczep ma swój rodowód w lokalnej odmianie “Juicy Fruit” Thai, krzyżówce “Purple Thai” oraz opisywanej już przez nas Afghani. To właśnie wczesnym odmianom tajskim, o specyficznym owocowym aromacie, Blueberry zawdzięcza najwięcej ze swej wyjątkowej budowy genetycznej.

Czym charakteryzuje się Blueberry?

Odmiana Blueberry jest znana i ceniona przede wszystkim za swój niesamowity słodki zapach połączony z owocowymi aromatami, porównywalnymi do zapachów jagód lub borówek. Szczep ten to w około 80% indica i w 20% sativa. Odznacza się wysoką zawartością THC (14-16%) oraz dość niską wartością CBD (około 0,1%) i CBN (około 0,2%).

Blueberry to konopie niezwykle gęste i grube, których cechą charakterystyczną jest przepiękna barwa od czerwieni, przez fiolety, aż po lawendowy błękit. Jagody wyczuwalne są nie tylko w aromacie, ale także w smaku, dodatkowo okraszonym przyjemnymi nutami przypraw.

Okiem plantatora

Blueberry to szczep dość rzadki, którego dużym plusem jest dobre plonowanie. Okres kwitnienia wynosi około siedem do ośmiu tygodni w warunkach indoor, choć odmiana ta nadaje się także do uprawy na zewnątrz. Osiąga średnią wysokość.  Uprawiana we wnętrzu potrafi urosnąć do około 130 cm, natomiast na zewnątrz do około 200 cm. Warto uważać z nawozami, gdyż może być wrażliwa na ich duże ilości.

Efekt kreatywnego pobudzenia

Szczep Blueberry wywołuje długotrwałe efekty, za które cenione są wszystkie odmiany, które wyszły z laboratorium DJ Shorta. Podkreśla się szczególnie działanie euforyczne oraz wysoce relaksujące, wynikające głównie z obecności mircenu. Blueberry powoduje zwykle silne rozluźnienie mięśni oraz wyraźnie pobudza apetyt, zwłaszcza, gdy używa się jej w mniejszych dawkach. Odmianie tej przypisuje się rolę kreatywnego pobudzacza, choć może też powodować delikatną senność.

Blueberry jako medyczna marihuana

Większość badaczy określa działanie Blueberry jako silne, jednak nie na tyle przytłaczające, by nie mogli stosować jej początkujący użytkownicy medycznej marihuany. Jej potencjał jest najbardziej widoczny w przypadku dolegliwości psychicznych, głównie w rozmaitych stanach lękowych i depresyjnych, gdyż doskonale wpływa na łagodzenie niepokoju i znacznie ułatwia kontakt z innymi. Blueberry świetnie redukuje stres, może być używana do tłumienia bólu, a także poleca się ją do walki z bezsennością oraz brakiem apetytu.

Blueberry, którą zakupić można w serwisie Pestkomania.pl, zawdzięcza swą popularność przede wszystkim swej wyjątkowej barwie oraz silnemu działaniu. Odmiana ta została doceniona za swoje właściwości między innymi przez redakcję magazynu “High Times”, która w 2000 roku przyznała Blueberry puchar Cannabis Cup. Drugą nagrodę udało się jej otrzymać już w rok później, zajmując na podium w tym samym konkursie zaszczytne trzecie miejsce. Jednak jeśli już mowa o konopnej rywalizacji, możemy Wam zdradzić, że za miesiąc zapoznamy Was z jeszcze większym kolekcjonerem miejsc na podium, który może poszczycić się między innymi zadziwiająco wysoką zawartością THC. Są tu jacyś konopni zapaleńcy, którzy już wiedzą o jakiej odmianie mowa?

UWAGA! Uprawa, posiadanie oraz udzielanie konopi indyjskich jest w Polsce nadal zakazane. Za tego rodzaju czyny grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi innych niż włókniste oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym.

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.