69-latek przyłapany przez policję – uprawa ponad 200 krzaków marihuany i posiadanie 2,5 kilograma suszu [WIDEO]

Funkcjonariuszy ze świętokrzyskiego czekało nie lada zaskoczenie. Kiedy znaleźli budynek, gdzie znajdowała się nielegalna uprawa marihuany, okazało się, że osoba doglądająca roślin ma 69 lat. Mieszkaniec powiatu częstochowskiego nie próżnował na emeryturze. Starszy pan stanie przed sądem.

8 lat więzienia dla 69-latka – taka kara grozi mu wobec zarzutów uprawy 210 roślin konopi innych niż włókniste oraz posiadania 240 gramów suszu. Pomimo, że uprawa znajdowała się w województwie śląskim, dotarli do niej policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze w na drodze dochodzenia ustalili, że susz będący w sprzedaży w świętokrzyskim pochodzi właśnie ze Śląska.

Podwójnie nielegalna uprawa marihuany

W bardzo ciekawy sposób rozwiązany był problem wysokich rachunków za prąd związanych z oświetleniem, jakie musi otrzymywać uprawa marihuany. Profesjonalnie przygotowana plantacja znajdowała się w budynku gospodarczym, w specjalnie do tego celu przygotowanych pomieszczeniach, a instalacja elektryczna podłączona była z ominięciem licznika. 

uprawa marihuany
“Botaniczne zainteresowania seniora”

Funkcjonariusze komendy wykazali się poczuciem humoru opisując całą sprawę. Artykuł na ich portalu informacyjnym zatytułowany został “Botaniczne zainteresowania seniora”. Naszym zdaniem staruszek mógł nie wiedzieć, że jest zaangażowany w nielegalny proceder lub nie zdawać sobie sprawy z pełnego wymiaru konsekwencji prawnych, które teraz mu grożą.

8 lat więzienia to nie kara dla osoby, która ma 69 lat. Jeśli sprawa zamknie się w tym roku i zapadnie wyrok skazujący, starszy pan opuści kratki 2 lata przed swoimi osiemdziesiątymi urodzinami. Czy więc zapęd do botaniki, zamiłowanie do roślin lub niefartowny układ z niewłaściwymi osobami powinny odebrać emerytowi ostatnie lata życia? W tej sprawie ostanie zdanie należeć będzie do prokuratury i sądu.

uprawa marihuany

Prace nad legalizacją

Tymczasem w sejmie trwają prace nad legalizacją uprawy 4 krzaków marihuany na własny użytek. Co prawda jest to liczba niezaprzeczalnie niższa niż 210 roślin, które hodował pod Częstochową starszy pan, jednak jeśli taka reforma prawa dojdzie do skutku, będzie to ogromnym przełomem dla całego społeczeństwa.

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.