Jak przyjmować medyczną marihuanę?

Podczas wypisywania recepty na susz kwiatów konopi, lekarz skaże sposób w jaki powinniśmy przyjmować określoną dzienną dawkę surowca farmaceutycznego. Waporyzacja, bo tak nazywa się metoda jaką lekarz zaleci przyjmować związki z konopi, może być dla wielu czymś zupełnie nieznanym. Wiele osób zakłada, że marihuana będzie palona, należy jednak zaznaczyć, że palenie jest niewskazane z medycznego punku widzenia.

Czym jest waporyzacja

W najprostszym wyjaśnieniu waporyzacja jest sposobem na odparowanie aktywnych związków w temperaturze w ściśle określonej temperaturze. Podczas waporyzacji nie dochodzi do spalania użytego materiału. Nie wydzielają się substancje smoliste i oraz kancerogenne substancje chemiczne. Co więcej, podczas waporyzacji zapobiegamy zniszczeniu aktywnych związków w procesie pirolizy. W literaturze możemy się doszukać informacji, że waporyzacja potrafi być wydajniejsza nawet o 70% niżeli w przypadku palenia.

Przygotowanie surowca

jak przyjmować medyczną marihuanę1Farmaceutyczny susz kwiatów konopi (SKK) jest właściwie wysuszony, co pozwala na bezpośrednie użycie bez dodatkowego suszenia. Jednak aby dobrze przygotować SKK do waporyzacji, należy użyć specjalistycznej wagi, którą dokładnie odmierzymy zalecaną przez lekarza dawkę leku. Przed zważeniem zależy oczyścić kwiaty z większych gałązek.

Kolejnym krokiem jest rozdrobnienie materiału. W tym celu koniecznie używajmy młynka do ziół. Doświadczenie mówi nam, że w tym przypadku nie ma kompromisu typu rozdrabnianie w palcach czy nożyczkami. Lepie od żywicy kwiaty pomimo rozdrobnienia będą pogniecione przez palce lub nożyczki, a zbite kwiaty znacznie słabiej uwalniają aktywne substancje.

jak przyjmować medyczną marihuanę

Rozdrobniony surowiec ponownie ważymy odmierzając zalecaną jednorazową dawkę, którą umieścimy w urządzeniu do waporyzacji.

Waporyzatory – urządzenia do przyjmowania medycznej marihuany

Niezbędnymi urządzeniami do całego procesu odparowania związków w bezpieczny dla zdrowia sposób są waporyzatory. To przemyślane i łatwe w użyciu urządzenia, które w utrzymują określoną temperaturę. Urządzenia różnią się jednak między sobą kilkoma istotnymi parametrami. Główny podział rozróżnia waporyzatory stacjonarne (podłączane do sieciowego prądu elektrycznego) oraz przenośne (elektryczne -zasilane akumulatorkiem ładowanym przez USB oraz manualne – ogrzewane zapalniczką/palnikiem).

Inny podział rozróżnia waporyzatory:

  • kondukcyjne – SKK ogrzewany jest na drodze przewodnictwa cieplnego przez rozgrzane ścianki komory grzewczej,
  • konwekcyjne – metoda wykorzystuje strumień gorącego powietrza do podgrzewania użytego materiału,
  • hybrydowy – waporyzatory hybrydowe łączą obie powyższe metody.

Volcano HybridWaporyzator Volcano Hybrid 2020 – Storz & Bickel to najlepszy stacjonarny waporyzator jakie kiedykolwiek stworzono. Teraz dostępny w nowszej wersji hybrydowej, dzięki czemu produkowana para jest bardzo wydajna. Wiatraczek zastosowany w tym modelu pozwalają na inhalację, która nie stawia oporów. Pozwala to również na napełnienie specjalnych balonów dołączonych do urządzenia.

Mighty Storz & BickelJeśli jesteś osobą aktywną i często spędzasz czas poza domem i źródłem prądu lub dużo podróżujesz, powinieneś zdecydować się na waporyzator przenośny. Waporyzator Mighty – Storz & Bickel  jest jednym z najlepszych waporyzatorów przenośnych na rynku. Niemiecka technologia, wydajne grzałki, izolowana ścieżka przepływu powietrza… to wszystko wpływa na wydajność pary i przede wszystkim bardzo dobry smak, niezmieniony przepływem przez gumowe rurki czy inne elementy urządzenia. Dostępna jest również jego kompaktowa o mniejszej baterii – Waporyzator Crafty+ – Storz & Bickel.

jak przyjmować medyczną marihuanę

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.