Czerwone oczy po paleniu marihuany?

Czerwone oczy to typowa, klasyczna wskazówka, która może świadczyć o tym, że dana osoba paliła niedawno marihuanę. Wśród niektórych osób jest to częste zjawisko, zaś wśród innych, którzy wydają się być mniej wrażliwi efekt czerwonych oczu może się szybko pojawić jak i  równie szybko zniknąć. Wpływać na to będzie fakt jak dużo i jaki rodzaj konopi indyjskich dana osoba “skonsumowała”.

Co powoduje tą reakcję?

Należy wziąć kilka czynników pod uwagę. Substancja aktywna w postaci THC zawarta w marihuanie obniża ciśnienie krwi, co z kolei powoduje, że naczynia krwionośne i naczynia włosowate oczu rozszerzają się. W wyniku tej reakcji oraz pozostałych jej następstw pojawia się efekt czerwonych oczu. Można spotkać się z tym, że palenie małej ilości konopi indyjskich o małej zawartości THC doprowadzić może do niewielkiego efektu zaczerwienienia, zaś przy spożyciu znacznie większej ilości konopi z wysokim THC oczy mogą się znacznie bardziej czerwienić. Czerwone oczy mogą również wystąpić w sytuacji kiedy nie palimy marihuany, a tylko przebywamy w miejscu, w którym unosi się duża ilość dymu z palonych konopi. To nie dym doprowadza do takiej sytuacji, ale zawarte w nim kannabinoidy. Z taką reakcją spotykają się osoby, które w ogóle nie palą lub są uczulone na produkty konopne.

czerwone_oczy_1

Jak pozbyć się efektu czerwonych oczu?

Efekt ten nie jest czymś niebezpiecznym dla naszego zdrowia czy życia. Istnieje kilka prostych sposobów, które pomogą nam zminimalizować zaczerwienienie oczu w trakcie lub po paleniu:

  1. Palenie gatunków marihuany z niską lub zerową zawartością THC.
  2. Stosowanie konopi z wysoką zwartością kannabinoidów w postaci CBD i CBN.
  3. Korzystanie z kropli do oczu zwłaszcza z takich, które są specjalnie wyprodukowane pod kątem takiego użytku.
  4. Picie dużej ilości wody.
Podsumowując

Efekt czerwonych oczu nie jest niebezpieczny dla naszego organizmu. Można go zredukować kilkoma prostymi sposobami. Trochę większy przepływ krwi w naszym organizmie to nie problem do zmartwień, zwłaszcza jeśli spowodowany jest on paleniem marihuany. Jedynie czego możemy się obawiać to tego, co druga osoba pomyśli o nas widząc nasze oczy 🙂

Są też osoby które po zapaleniu marihuany z bonga nigdy nie miały czerwonych oczu. Jedną z takich postaci jest pewien youtubowy bloger. Zobaczcie sami.

Film z opcją tłumaczenia napisów z języka angielskiego na polski. Ustawienia dostępne pod ikonką z trybikiem w opcji Napisy > Przetłumacz automatycznie > Polski

Źródło: www.leafly.com

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.