WHITE WIDOW – klasyka białych odmian konopi!

Opisywaliśmy już znane odmiany zielone i niezwykle piękne szczepy fioletowe. Nadeszła wreszcie pora, by przedstawić jedną z najbardziej znanych i szczególnie cenionych odmian białych. Białe konopie? Tak! A szczególnie wartym uwagi szczepem jest w tym gronie nasza dzisiejsza bohaterka – White Widow. Ta ważna odmiana, o której słyszał chyba każdy użytkownik konopi, zdobyła w 1995 roku Cannabis Cup – nagrodę fundowaną przez „High Times”. Czym się charakteryzuje? Czy ma jakieś właściwości medyczne? Tego wszystkiego dowiedzie się z poniższego artykułu.

Pochodzenie White Widow

Skąd wzięła się tak duża popularność tej odmiany? Przede wszystkim stąd, że był to jeden z pierwszych szczepów, który sprzedawano na całym świecie osobom zainteresowanym uprawą konopi. Miało to miejsce w 1995 roku. Ojcem White Widow jest Scott Blakey, który wydzielił ją z białych odmian konopi, kiedy jeszcze pracował w Green House Seeds – amsterdamskim banku nasion. Krótko po tym dokonaniu, odszedł jednak z firmy i wraz ze znajomymi, między innymi Howardem Marksem i Nevillem Shoenmakerem, zaczął działać w założonej przez siebie marce – Mr. Nice.

Czym charakteryzuje się White Widow?

Słynna biała odmiana znana jest przede wszystkim z tego, że jest bardzo silną szerokolistną krzyżówką południowoindyjskiej hybrydy z brazylijską sativą. Warto zwrócić uwagę między innymi na wysoką zawartość THC, a także ciekawy, słodki zapach typu „skunk”. Prócz tego, znawcy podkreślają także obecność nut ananasowych i balsamicznych. Również smak White Widow jest charakterystycznie słodki, porównywany najczęściej do smaku haszyszu, z akcentami piżma, sosny i drewna. Jest to jednak, bardziej niż w przypadku innych odmian, uzależnione od tego, w jaki sposób hodowano roślinę. Wyjątkowo warta uwagi jest obecność humulenu, czyli jednego z terpenów, który występuje także między innymi w chmielu. Jest to stosunkowo rzadki składnik konopi, odpowiadający za niezapomniany aromat.

Mocny efekt

Pewnie White Widow nie cieszyłaby się tak dużym zainteresowaniem, gdyby nie jej wyjątkowa moc. Szczep ten początkowo daje silny, uderzający efekt, a następnie mocny haj odczuwalny na całym ciele. To przede wszystkim dzięki już wspomnianej wysokiej zawartości THC – zwykle przekracza ona poziom 20%! Psychoaktywne efekty trwają dość długo, dając o sobie znać najpierw na poziomie mózgu, a następnie ciała. Dzięki wysokiej zawartości miocenu White Widow może także wywoływać dość dużą senność, dlatego raczej nie jest polecana do stosowania w godzinach dziennych.

White Widow – biała odmiana medyczna

White Widow zdobyła sobie także ogromne uznanie świata medycznego. Szczególnie często wykorzystywana jest w terapii nudności oraz neuropatii. Oprócz tego zwraca się także uwagę na jej silnie relaksujące efekty. Takie działanie wynika między innymi z wysokiej zawartości mircenu. Dzięki tak mocnym właściwościom rozluźniającym White Widow stosowana jest również przez pacjentów z różnymi dolegliwościami psychicznymi, a mircen i wysoka zawartość THC zapewniają tej odmianie silne działanie przeciwbólowe. Na świecie White Widow polecana jest osobom z wahaniami nastrojów, ADHD, PTSD, depresją, a także często narażonym na stres.

White Widow – odmiana dobra także dla amatorów

Ten znany biały szczep zyskał sobie tak dużą popularność, mimo że jego uprawa wcale nie jest tak prosta jak innych znanych odmian. Jednak dzięki szybkiemu rozpowszechnieniu, nawet amatorzy, którzy dopiero zaczęli swoją przygodę z uprawą, łatwo znajdowali kogoś, kto miał już z tym szczepem wcześniej do czynienia. Wyzwaniem dla hodowców może być natomiast odpowiednie płukanie. Jeśli White Widow będzie uprawiana w niewłaściwy sposób, zamiast charakterystycznego słodkiego aromatu, uzyskamy zapach, który w niewielkim stopniu przypomina zapach konopi. Szczep dojrzewa około 10-11 tygodni. Po tym czasie zachwyca hodowców pięknymi kwiatami o charakterystycznej białej barwie.

White Widow jest tak znanym klasykiem, że jego nasiona dostaniemy w niemalże każdym sklepie z nasionami. Szczególnie polecamy feminizowane nasiona White Widow dostępne w Pestkomania.pl. Nadają się one zarówno do uprawy outdoor, jak i indoor.

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.