Monsanto i Bayer planują masową dystrybucje marihuany GMO

Po miesiącach negocjacji, niemiecka firma Bayer przejęła firmę Monsanto, zakupując giganta za 66 miliardów dolarów. Połączenie tych dwóch gigantów zwiastuje nic dobrego dla konsumentów oraz wzmacnia monopolizacje światowych zasobów żywności. Oznacza również więcej produktów zmodyfikowanych genetycznie (GMO) i środków chemicznych w produktach. Na dodatek „Monsanto ma ścisłe relacje biznesowe ze Scotts Miracle-Gro który próbuje przejąć przemysł marihuany” – oznajmia Big Buds Mag.

Scott Miracle-Gro chciał skapitalizować rozwijający się biznes marihuany w stanach, w których roślina ta została zalegalizowana. CEO firmy  Jim Hagadorn, wyraził zamiar wydać nawet do 500 mln dolarów, aby w całości wykupić branże marihuany.

Scotta Miracle-Gro dokonał w ostatnim czasie kilka zakupów. Wykupili: General Hydroponics, Botanicare i Gavita oraz zgłosiła chęć zakupu firm, które zajmują się hydroponicznymi składnikami odżywczymi, oświetleniem, glebą i innymi uprawami .

Koncern Bayer również pełni ważną rolę w planowanej monopolizacji rynku marihuany. Niemiecki koncern chemiczny robi interesy z GW Pharmaceuticals, firmą z Wielkiej Brytanii, która uprawia marihuanę i produkuje leki ze swoich związków i upraw.

Monsanto i Bayer planują masową dystrybucje marihuany GMO

Bayer sprzedaje niektóre z produktów GW Pharmaceuticals, w tym Sativex, kosztowny spray zrobiony z marihuany, który działa o wiele mniej efektywnie, niż wykonany z naturalnie uprawianej marihuany.

Zarówno Monsanto jak i Bayer mają na swoim koncie produkcje broni chemicznej, wykorzystywanej w działaniach wojennych. Te substancje znajdują się w toksycznych produktach, w tym: PCB, DDT, Agent Orange, Glifosat i w produktach GMO.

Michael Straumietis, założyciel i właściciel firmy zajmującej się hydroponicznymi składnikami odżywczymi – Advanced Nutrients, ciągle ostrzega przemysł marihuany przed Monsanto, przed Scotts Miracle-Gro i marihuanie GMO. Informuje o planach koncernów przejęcia całej branży.

„Bayer współpracuje z GW Pharmaceuticals, która uprawia własną zastrzeżoną genetycznie marihuanę. Jest to pewne, że  Monsanto i Bayer są zainteresowane stworzeniem GMO marihuany” – ostrzega Straumietis.

Obie korporacje Bayer i Monsanto, które są połączone w jeden koncern, dzielą się tajemniczymi planami produkcji zmodyfikowanej genetycznie marihuany.

George Soros próbuje zalegalizować marihuanę w Urugwaju

Co ma wspólnego George Soros z rynkiem marihuany?

Bardzo dużo.

Soros jest właścicielem 500,000 akcji korporacji Monsanto. Dlatego tam gdzie jest to możliwe wspomaga koncern w zdobyciu rynku marihuany. Prowadził kampanię o legalizację marihuany w Urugwaju. Po jej legalizacji wykupuje firmy zajmujące się rośliną.

„Michael Straumietis mówi wprost, że w Ameryce Południowej Monsanto pracuje nad genetycznie zmodyfikowaną konopią, monopolizacją THC i innych kannabinoidów i terpenoidów”.

Właściciel Advanced Nutrients ostrzega, że jeśli biotechnologiczni giganci zaangażują się w branżę konopi, to zmonopolizują ją tak samo jak zawładnęli przemysłem nasion, przemysłem medycznym i przemysłem chemicznym.

„Te korporacje zmniejszyły różnorodność i dostępność nasion. Zmodyfikowały genetycznie uprawy roślin tak, aby rolnicy co roku musieli kupować nowe nasiona i stosować środki chemiczne, jak Roundup, aby je uprawiać. To samo zrobią z marihuaną GMO”– powiedział Straumietis.

Czy należy zalegalizować marihuanę?

Tak, marihuana medyczna powinna być dostępna na receptę i przepisywana przez lekarzy. Wiele chorych potrzebuje tej naturalnej rośliny, aby normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Nigdy nie powinniśmy się zgodzić, aby rynek tej wspaniałej rośliny został przejęty przez Monsanto i Bayern. Jeżeli tak się stanie, będzie to kolejny sukces koncernów, które monopolizując rynki, produkują chemiczne substytuty leczniczych produktów.

W takiej sytuacji chory nie będzie miał wyjścia. Będzie musiał stosować marihuanę GMO, która tak jak inne produkty GMO wywołuje nowotwory i inne choroby.

źródło: naturalnews.com

autorka tekstu: Kasia Brzoza, onalubi.pl

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.