Kursy i szkolenia z terapii konopnej – Fundacja Santa Herba

Santa Herba to fundacja, która powstała jako odpowiedź na potrzebę holistycznego uzdrawiania świadomości społecznej. Fundacja prowadzi działalność naukowo – badawczą, a także edukacyjną w sektorze medycyny naturalnej szczególnie skupiając się na terapiach konopnych.

Fundacja Santa Herba utworzyła pierwszą w Polsce, kompleksową platformę edukacyjną w zakresie medycyny naturalnej ze szczególnym ukierunkowaniem na terapię konopiami. Za pośrednictwem platformy można skorzystać z jednego z czterech specjalistycznych, certyfikowanych kursów o różnym poziomie zaawansowania.

Skorzystaj z edukacji online na platformie e-learningowej

Celem organizacji szkoleń i certyfikowanych kursów Santa Herba jest przede wszystkim edukacja, w ramach której promowane są programy zdrowotne w kraju i zagranicą. To zestaw komplementarnej wiedzy z zakresu medycyny integralnej, który przekłada się na efektywność terapeutyczną, bezpieczeństwo stosowania, a przede wszystkim poprawę jakości życia pacjentów.

Kursy dedykowane są wszystkim przedstawicielom opieki medycznej tj. lekarzom, pielęgniarkom, farmaceutom, czy ratownikom medycznym. Skorzystać z nich mogą także wszyscy przedstawiciele zdrowia publicznego i pracownicy punktów konsultacji konopnej. Wiedza przekazana na kursach przyda się osobom zajmującym się promocją i ochroną zdrowia w sektorze konopnym. Fundacja Santa Herba zaprasza do udziału także studentów kierunków medycznych oraz naturoterapeutów.

 PODSTAWY TERAPII KONOPNEJ  – poziom podstawowy

Tematyka i zagadnienia

Opracowany materiał merytoryczny pozwoli na sprawne i profesjonalne prowadzenie oraz monitorowanie terapii konopnej od podstaw.

Adepci nabędą niezbędną wiedzę i umiejętności dotyczące rozpoznawania surowca farmaceutycznego Cannabis L., mechanizmu działania poszczególnych składników, wskazań i przeciwwskazań medycznych, metod podania a także bezpieczeństwa stosowania fitokannabinoidów.

Prowadzący

 • Samia Al-Hameri – mgr farm.
 • Marek Bachański – lek. med. specjalista neurologii dziecięcej
 • Jarosław Jacek Fedorowski – Prof. uniw., MD, PhD, MBA, FACP, FESC
 • Walentyn Pankiewicz – dr nauk med.
 • Krzysztof Góra – mgr farm

 KANNABIDIOL W TERAPII KONOPNEJ  – poziom średniozaawansowany

Tematyka i zagadnienia

Wszystkim, którzy opanowali podstawy, proponujemy specjalistyczny kurs terapii kannabidiolem. Szkolenie zawiera wytyczne odnośnie efektywnej terapii CBD, wskazań i przeciwwskazań, metod podania oraz dawkowania. Omówione zostały również zasady bezpiecznego łączenia kannabidiolu z równolegle przyjmowanymi lekami. Całość materiału została stworzona w oparciu o najnowsze badania oraz doświadczenia empiryczne specjalistów terapii konopnej. Nabyte umiejętności pozwolą na rozróżnienie i prawidłowe wdrożenie zarówno konopi dostępnych na receptę lekarską, jak i produktów na bazie CBD.

Prowadzący:

 • Samia Al-Hameri – mgr farm.
 • Krzysztof Góra – mgr farm.

 DORADZTWO W TERAPII KONOPNEJ  – poziom zaawansowany

Tematyka i zagadnienia

To kolejny stopień komplementarnej edukacji konopnej.

Kurs jest dedykowany wszystkim, którzy posiadają podstawy terapii konopnej i pracują w bezpośrednim kontakcie z pacjentami, podopiecznymi czy klientami w branży produkcji i przetwórstwa konopi.

Uczestnicy tego szkolenia zdobywają wiedzę oraz umiejętności sprawnej komunikacji interpersonalnej, typologii osobowości, a także zasady skutecznego doradztwa w medycynie. Kurs zawiera istotne zagadnienia związane ze specjalistyczną konsultacją konopną, telemedycyną oraz higieną pracy.

Prowadzący

 • Samia Al-Hameri – mgr farm.

 METODA TERAPII SANTA HERBA  – kurs autorski

Tematyka i zagadnienia

Wgląd w autorską metodę Samii Al-Hameri, którą przez lata pracy z podopiecznymi Fundacji Santa Herba opracowała system terapeutyczny oparty na medycynie naturalnej, psychologii poznawczej oraz neurobiologii.

Kurs jest dedykowany wszystkim chcącym pogłębić swój warsztat pracy z pacjentami. Konwencja połączenia ducha, ciała i umysłu pozwala na stworzenie bezpiecznej i stabilnej relacji pacjent-terapeuta.

Poruszane zagadnienia prowadzą do wielowymiarowego postrzegania procesu zdrowienia, a także stanowią fundament terapii chorób psychosomatycznych.

Prowadzący

 • Samia Al-Hameri – mgr farm.

Prowadzący kursy to specjaliści w dziedzinie zdrowia i eksperci terapii konopnej

Marek Bachański - Santa Herba

Marek Bachański – lek. med. specjalista neurologii dziecięcej

Specjalista neurolog dziecięcy, pracuje w Oddziale Neurologii Centrum Zdrowia Dziecka oraz w Poradni Neuronek w Warszawie. Główne zainteresowania w diagnostyce i terapii – trudno lecząca się padaczka oraz tiki u dzieci. Leczy medycznymi konopiami od roku 2014.

Jarosław J. Fedorowski – Prof. uniw., MD, PhD, MBA, FACP, FESC

Jarosław F. Fedorowski - Santa HerbaPrezes Polskiej Federacji Szpitali. Gubernator i członek Prezydium Europejskiej Federacji Szpitali HOPE. Przewodniczący Rady Naukowej Pharmacann Polska.  Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia. Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej.  Specjalista chorób wewnętrznych, kardiologii oraz koordynowanej ochrony zdrowia. Lekarz certyfikowany przez the Medical Cannabis Institute, (Virginia, USA).  Karierę rozpoczynał w Wojewódzkim Ośrodku Kardiologii w Zabrzu. Po nostryfikacji dyplomu lekarza w USA ukończył szkolenie specjalizacyjne w szpitalach uniwersyteckich w Nowym Jorku oraz Georgii. Następnie lekarz konsultant, szef departamentu medycyny i członek zarządu szpitala oraz nauczyciel akademicki University of Vermont Health Network. Absolwent studiów executive MBA w USA oraz szkoleń podyplomowych na m. in. Harvard Medical School, Temple University School of Medicine i American College of Physician Executives.  Posiada doktorat z medycyny University of the State of New York oraz doktorat z nauk medycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. W roku 1997 uzyskał promocję na stopień docenta, a w 2003 – promocję na stopień profesora nadzwyczajnego medycyny klinicznej na University of Vermont w USA. Profesor w Collegium Humanum Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie.  Kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa, muzyk zespołu Kardioband.

Walentyn Pankiewicz – dr n. med.

Członek Królewskiego Towarzystwa Farmaceutycznego (Royal Pharmaceutical Society of Great Britain). Ekspert receptury aptecznej i technologii leków indywidualizowanych. Absolwent Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (2003). Doktoryzował się na Wydziale Lekarskim tegoż Uniwersytetu w 2008 roku w Zakładzie Klinicznej Biologii Molekularnej.

Samia Al-Hameri – mgr farm.

Absolwentka farmacji na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, autorka bloga Konopna Doktorka.
Prowadzi warsztaty, szkolenia oraz konferencje w zakresie medycyny konopnej. Lider projektu wprowadzania pierwszego produktu na bazie konopi medycznych do Polski.
 • Samia Al-Hameri - Santa HerbaEkspert medycyny konopnej
 • Autorka pierwszego w Polsce harmonogramu szkoleń dedykowanego lekarzom i farmaceutom
 • Odpowiedzialna za edukacje personelu medycznego oraz pacjentów
 • Prowadzi zajęcia grupowe oraz konsultacje indywidualne
MISJONARKA FARMACEUTKA PODRÓŻNICZKA: “Wierzę w naturę i energię jaką nas obdarowała. W dobie rozwijającej się technologii sięgam do biblioteki wszechświata i przekazuje pradawną wiedzę, która może ocalić naszą planetę.”

Krzysztof Góra – mgr farm.

Krzysztof Góra - Santa HerbaFarmaceuta, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dyrektor ds. relacji ze środowiskiem medycznym w IMP&C – dystrybutorze produktów konopnych marki Satipharm i Bazelet. Jedyny polski członek International Society of Cannabis Pharmacists. Autor publikacji w czasopismach branżowych, m.in. w Menedżerze Zdrowia, Rynku Zdrowia i Farmacji Polskiej. Ekspert Fundacji Republikańskiej ds. ochrony zdrowia.


Zarejestruj się na platformie i zapisz się na wybrany kurs

 > REJESTRACJA < 

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie kursów
lub problemów technicznych organizator prosi o kontakt:
office@santaherba.pl
+48 536 245 860

Jarosław Stadnik

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.